• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Wiosna 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  14.06.2024 - zostaje zamordowany kuzyn syna Nishi no Tsume. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  02.06.2024 - ex-Tsuchikage, Sabataya Shuten trafia do Bingo w związku z jej akcjami w Mieście Portowym Aki. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  30.04.2024 - nowe wydarzenie "wioskowe" w Tako no Kuni. Więcej szczegółów w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Fuyu no Kuni - Kraj Zimy

Fuyu no Kuni zajmuje drugą największą wyspę w północnym archipelagu wraz z pobliskimi lądami - położoną na wschodzie Shiroijimą mieszczącą największą część populacji kraju, oraz dużo mniejszą Sorajimą mieszczącą się pomiędzy Same no Kuni a Haru no Kuni. Stanowią one, poza stałym lądem dwa najważniejsze rejony. Północne tereny pokryte są praktycznie przez większość czasu śniegiem. Panuje tam ujemna temperatura, a zwierzęta nie są tak liczne. Można tam spotkać polarne gatunki niedźwiedzi, czy wilków - osiągających w Fuyu no Kuni niebywałych rozmiarów - lisów, czy też zwierzyny łownej. Zwierzęta te żywią się głównie mniejszymi gatunkami bądź mchami, porostami oraz jagodami niewielkich krzewinek rosnących często w towarzystwie ogromnych, starych iglaków. Centrum wyspy jak i południe cechuje się łagodniejszym klimatem, co też przekłada się na większe bogactwo gatunkowe. Obywatele kraju wyróżniają się postawną budową ciała - efektem ciężkich, fizycznych treningów, rozpoczynanych już w młodym wieku. Mężczyźni często zapuszczają gęste, długie brody, a ich głowy nierzadko zdobią długie włosy powiązane w warkocze. Nierzadko też wygalają część głowy, bądź obcinają się na łyso. Oprócz tego ich twarze oraz inne części ciała często pokryte są tatuażami, a podczas ruszania w bój - barwami wojennymi. Blizny i trwałe uszkodzenia nie są niczym obcym, zaś w tutejszej kulturze stanowią powód do dumy niż coś, z czym należy się kryć.
 • Forum
 • Stolica - Samui Machi
  Ciężko mówić w Kraju Zimy o faktycznych miastach z "krwi i kości". Stolica więc, podobnie jak reszta aglomeracji, funkcjonuje oficjalnie jako wioska - największa w Fuyu no Kuni, umiejscowiona na południowym wybrzeżu. Stanowi nie tylko główny punkt wymiany handlowej, chociaż w większości jest to handel wewnętrzny, jak również największy garnizon. Budynki w większości budowane są z drewna i kamienia. Dwuspadowe, najczęściej parterowe bądź jednopiętrowe, podczas gdy siedziba samego Hakushaku składa się z ogromnej hali biesiadnej o wysokim sklepieniu, drewnianych balkonach oraz pomieszczeniach na tyłach stanowiących kwatery prywatne, do których nikt prócz odpowiednich osób nie ma dostępu. Główna część zaś, jako miejsce na wpół publiczne, stanowi miejsce biesiad, większych imprez oraz ważniejszych narad, na które przygotowana jest nie tylko główna hala, ale bardziej ustronne pomieszczenie na tyłach budowli. W innych domostwach wyróżnia się zaś duża izba w samym centrum, w której płonący ogień ogrzewa cały budynek. Jako jedyna wioska w kraju, Samui Machi może pochwalić się fortyfikacjami. Drewniane z dodatkiem kamieni różnej maści osłaniają ów miejsce z trzech stron, a port zaopatrzony we flotę chroni stolicę również od strony morza. Stolica ozdobiona została również drewnianymi posążkami przedstawiającymi bogów, bóstwa i bożków, w jakich wierzy tutejsza ludność.
  1 Tematy
  8 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Dom Eir
  autor: Wyświetl najnowszy post
NOWY TEMAT
 • Ogłoszenia
 • Tematy
NOWY TEMAT

Wróć do wykazu forów

 • Informacje
 • Twoje uprawnienia na tym forum

  Nie możesz tworzyć nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów