• Ogłoszenia

Stary Kontynent - Ląd

----
 • Forum
 • Fuyu no Kuni - Kraj Zimy
  Fuyu no Kuni zajmuje drugą największą wyspę w północnym archipelagu wraz z pobliskimi lądami - położoną na wschodzie Shiroijimą mieszczącą największą część populacji kraju, oraz dużo mniejszą Sorajimą mieszczącą się pomiędzy Same no Kuni a Haru no Kuni. Stanowią one, poza stałym lądem dwa najważniejsze rejony. Północne tereny pokryte są praktycznie przez większość czasu śniegiem. Panuje tam ujemna temperatura, a zwierzęta nie są tak liczne. Można tam spotkać polarne gatunki niedźwiedzi, czy wilków - osiągających w Fuyu no Kuni niebywałych rozmiarów - lisów, czy też zwierzyny łownej. Zwierzęta te żywią się głównie mniejszymi gatunkami bądź mchami, porostami oraz jagodami niewielkich krzewinek rosnących często w towarzystwie ogromnych, starych iglaków. Centrum wyspy jak i południe cechuje się łagodniejszym klimatem, co też przekłada się na większe bogactwo gatunkowe. Obywatele kraju wyróżniają się postawną budową ciała - efektem ciężkich, fizycznych treningów, rozpoczynanych już w młodym wieku. Mężczyźni często zapuszczają gęste, długie brody, a ich głowy nierzadko zdobią długie włosy powiązane w warkocze. Nierzadko też wygalają część głowy, bądź obcinają się na łyso. Oprócz tego ich twarze oraz inne części ciała często pokryte są tatuażami, a podczas ruszania w bój - barwami wojennymi. Blizny i trwałe uszkodzenia nie są niczym obcym, zaś w tutejszej kulturze stanowią powód do dumy niż coś, z czym należy się kryć.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Fuyu no Kuni - informacje o k…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Haru no Kuni - Kraj Wiosny
  Kraj Wiosny stanowi główną nację oddzielającą lądowo Tetsu no Kuni z resztą kontynentu. Stanowi dla samurajów stroniących od podróży morskich jedyną trasę chcąc dostać się do Kaminari no Kuni słynącego ze swoich nieprzyjaznych terenów. Dodatkowi sąsiedzi na północy stanowią w większości problem. Podczas gdy Kraj Rekinów żyje własnym życiem i nieobce są obu krajom wymiany towarami, tak Kraj Zimy stanowi prawdziwą sól w oku Haru no Kuni. Posiadając samurajów za zachodnią granicą i potencjalnych ninja na południu, Kraj Wiosny wiedzie w obecnych czasach własny żywot w niemałym napięciu, próbując posprzątać bałagan pozostawiony przez shinobi z tak niepozornej wioski jak Yukigakure no Sato. Kraj Wiosny robi za bufor pomiędzy Kaminari no Kuni, a Tetsu no Kuni. Oddziela obie nacje sporą połacią terenu pełną wzgórz i pagórków. Przy południowej granicy z Błyskawicą tamtejsze łańcuchy górskie wchodzą na tereny Wiosny stopniowo malejąc. Inne pasma stanowią zaś również naturalną granicę kraju. Na północy ciągnie się Hidaka-sanmyaku. Tamtejsze rejony stanowią również miejsce, gdzie należy szukać Nikappo - stolica położona na górzystych terenach masywu, oddzielona spadkiem terenu od wybrzeża.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Haru no Kuni - informacje o k…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Ishi no Kuni - Kraj Kamieni
  Ciepły i wilgotny klimat pozwoliło zarówno Tori, jak i Ishi no Kuni stać się niewielkim pasmem zieleni oddzielający Kraj Ziemi od Kraju Wiatru. Tymczasem słowo "niewielkim" nabrało jeszcze większego znaczenia po Wielkiej Wojnie, gdzie duża część łąk, lasów czy pól przestało istnieć. Wszelakie rośliny i zwierzęta natywne dla tych ziem zostały w ostatnich miesiącach przetrzebione, a wiele z nich zdaje się w obecnej chwili straconych. Wszelakie bitwy toczone na terenie kraju zupełnie zmieniły krajobraz i wpłynęły bezpowrotnie na ekosystem. Niebo pełne niegdyś gołębi, srok czy jastrzębi na północy, obecnie zdominowane są przez sępy grasujące nad rozległymi, pustymi połaciami nawiedzanymi przez silne wiatry. W całym kraju dalej można spotkać charakterystyczne dla tych obszarów kojoty, jednak przez ostatnie zawirowania zdaje się ich mniej niż do tej pory. Wielu mogłoby powiedzieć, że polityka Kamienia względem Sunagakure stała się ogniskiem zapalnym, przez które cała ostatnia wojna miała miejsce. Z tego też powodu zniszczenia na terenie kraju bardziej przynoszą ulgę innych na myśl, że "mogło być jeszcze gorzej" nich żal względem Ishi, a niezbyt dobra sytuacja w innych krajach sprawia, że ciężko liczyć na wparcie sąsiadów.

  Subforum:
  2 Tematy
  26 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Szlak Ame - Tanima
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Kōri no Kuni - Kraj Lodu
  Kraj położony na Północy, na niewielkiej wyspie nieopodal Sakura no Kuni i Tetsu no Kuni. Od wschodu graniczy z Same no Kuni, jednak te dwa Kraje oddziela ogromny masyw górski. Kraj Lodu - jak można się domyślać po samej nazwie - jest niemal w całości pokryty lodem i śniegiem. Przemarsz po tych terenach sama w sobie jest niebezpieczna bez przewodnika. Nietrudno tutaj o śnieżną lawinę, czy ukryte pod cienką warstwą śniegu zapadliska. Za potencjalne schronienie mogą służyć liczne jaskinie wydrążone w górach. Nie wiadomo jednak, jak niebezpieczne zwierzęta mogą je zamieszkiwać i czy najeżony olbrzymimi soplami strop nie zwali się podróżnikowi na głowę. Przez cały rok panują tam ujemne temperatury, a flora i fauna jest dość uboga - tylko nieliczne gatunki roślin i zwierząt są w stanie przetrwać w takich warunkach. To zaś przekłada się na bardzo małe zaludnienie tej części wyspy - nie ma tam żadnego władcy, większość ludzi wyemigrowała, a od czasu do czasu można napotkać jedynie wędrujące plemiona, które z biegiem czasu nauczyły się żyć i dostosowały swój organizm do bytowania w świecie pokrytym lodem.
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Kōri no Kuni - informacje o k…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Kuma no Kuni - Kraj Niedźwiedzi
  Niewielki skrawek lądu pomiędzy Krajem Ziemi, a Krajem Wiatru. Ze względu na małą żyzność czy różnorodność terenu, przypomina monotonne rubieże Tsuchi no Kuni - niewielkie pasma górskie porośnięte świerkami, jodłami i kosodrzewiną. W miarę przemieszczania się ku południu, te maleją, a temperatura stopniowo rośnie zmieniając tereny Kuma no Kuni w bardziej pustynne. Płaskie ziemie żyzne na tyle, by porosły je niska trawa, pobierając wodę z rzek ciągnących się aż z Kawa no Kuni przez Ame, Ishi i Tori. Północna część kraju, podobnie jak południowe stoki Tsuchi no Kuni i wschodnia granica Kraju Dolin, bogata jest w kozy i niedźwiedzie. Są te domem dla wielu żbików, jeleni, rysiów czy lisów. Temperatury są tam też niższe niż w centrum czy południu kraju. Tutaj też można doszukiwać się stolicy Kraju Niedźwiedzi, Kakamigahary. Kiedy większość mieszkańców często sięga po kamień i bale stawiając budynki na wzór Kaze czy Tsuchi, ze względu na zamiłowanie tutejszego Daimyo do architektury wschodu, łatwo doszukać się kolorowej zabudowy z kamienia i drewna jak i pagodami - bardziej płaskimi niż w przypadku oryginalnego wzorca, nadając całemu miastu unikalny charakter.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Kuma no Kuni - informacje o k…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Kusa no Kuni - Kraj Traw
  Oddzielona od Kraju Ziemi pasmem górskim Shumisen, zamienia się z każdym jednym minionym kilometrem z monotonnych, wzgórzystych terenów w kolorowe łąki i gęste zielone lasy w okolicach granicy z Hi no Kuni. Część deszczowych chmur, tak popularnych w Ame, są przyczyna powstania iskich torfowisk sięgających daleko w głąb kraju. Wysokie trawy i olsy porastające podmokłe tereny tworzą habitat sprzyjający niewielkim zwierzętom jak szynszyle, czy czaplom polującym na tamtejsze gryzonie i ślimaki. Próżno szukać budynków z drewna w miejscu, gdzie mieszkańcy zaadaptowali beton stawiając z niego surowo wyglądające budynki i bloki pozbawione żywszych kolorów czy dodatkowych zdobień tynku. Chociaż duża część zabudowy ma już swoje lata, dalej świetnie trzyma. Zabudowa wygląda dość minimalistycznie i "blado", pokazując nastawienie tutejszej ludności na praktyczne zastosowanie materiałów niż estetykę.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Kusa no Kuni - informacje o k…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Ocha no Kuni - Kraj Herbaty
  Ciepłe wiatry znad Kaze oraz obfite opady spowodowane otoczeniem półwyspu z trzech stron wodą, dały początek uprawom, jakim miejsce to zawdzięcza swoją nazwę. Herbaciane pola są tutaj największe na świecie, wykorzystując warunki naturalne oferowane przez naturę oraz równinny teren. Wykarczowana większość część lasów nie tylko zwolniła miejsce rolnikom, ale spowodowała nasilenie się odczuwalnych temperatur i bardziej niszczycielskimi powodziami. Są to dwie zmory, z jakimi borykają się mieszkańcy Ocha no Kuni. Lud jest to prosty, patrzący w pierwszej kolejności na własne dobro, a do przyjezdnych podchodząc z należytą ostrożnością. Smagani promieniami słońca odróżniają się nieco ciemniejszą karnacją od reszty ludów Starego Kontynentu. Dawniej do terenów kraju należała wyspa Nagi oraz O'Uzu, jednak już od trzech dekad cieszą się niepodległością.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Ocha no Kuni - informacje o k…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Oto no Kuni - Kraj Dźwięku
  Niegdyś nazywany Krajem Ryżu Starego Kontynentu, słynie z upraw tego konkretnego rodzaju kaszy. Żyzne ziemie oraz deszcze niesione z północy sprzyjają jego hodowli, którą zajmują się przeważnie mieszkańcy wiosek i wsi wraz z hodowlą bydła. Odmiana ta jest odporna na niższe temperatury panujące w kraju, będąc również jego natywnym gatunkiem. Przeważa zabudowa drewniana, z nieco większym wykorzystaniem kamienia na wschodzie kraju. Podczas gdy zabudowa w innych miejscach jest przeważnie drewniana z bielonymi ścianami i bez większego przyłożenia wagi do stanu dróg, tak stolica staje ponad wytyczone przez inne mieściny standardy. Poza głównymi ulicami, zabudowa jest dość zwarta, złożona z budynków od dwó- do trzypiętrowych, często z pomalowanymi ścianami na jasne kolory. Rynek stanowi ogromny plan w kształcie koła, na środku którego rośnie dąb - symbol siły i mądrości, a więc cnót, którymi winien żyć każdy mieszkaniec Kraju Dźwięku.

  Subforum:
  4 Tematy
  86 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Wioska Okutawa
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Same no Kuni - Kraj Rekinów
  Kraj położony na północ od Starego Kontynentu, na półwyspie stanowiącym część jednej z większych wysp tamtejszego regionu. Kraina ta obfituje nie tylko w bujną roślinność, ale również rzadkie gatunki ziół i zwierząt. Bogactwo terenów i ilość inwentarza sprawia, że mieszkańcy nie muszą martwić się głodem. Przeważają gatunki liściaste na nizinnych częściach kraj, podczas gdy granice usiane wzniesieniami i szczytami pełne są iglaków i karłowatych drzew. Spływające po zboczach strumienie łączą się w niższych warstwach gór w rzeki przecinające "krater wulkanu" mieszczący w sobie Kraj Rekinów. Potężne masywy skrywają w sobie różnorodne surowce, pośród których przeważa żelazo czy złoto. Chociaż wydobywanie ich jest utrudnione przez wyjątkowo twarde skały chroniące dostępu do tamtejszych bogactw, zapewniają krajowi wystarczającą ilość rudy obu metali. Nie można też narzekać na rozwinięte rolnictwo, rozkwitające nie tylko dzięki wielu żyznym terenom, ale również portowi usytuowanemu drugim co do wielkości mieście - Same no Minato położonym w południowo-zachodniej części kraju.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Same no Kuni - informacje o k…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Shimo no Kuni - Kraj Mrozu
  Kraj o jakim to zbyt wiele się nie mówi. Niewielki kraj, znany głównie ze swojego chłodnego klimatu i jako przejście do Kraju Błyskawic. Ludzie żyją w nim głównie z polowania na zwierzynę łowną. Skóra, mięso i ciepłe ubrania to przedmioty jakich w Shimo no Kuni da radę znaleźć pod dostatkiem. Ludzie są jednak dość zamknięci na obcych, najczęściej ich unikając jak się tylko da - gdzie wyjątkiem jest stolica, Shimabara. Tam, handlarze mogą sprzedawać swoje dobra z pewnością o własne bezpieczeństwo, jak i zakupić wysokiej jakości skóry wytworzone przez najlepszych myśliwych Kraju Mrozu.

  Subforum:
  2 Tematy
  17 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Wioska Yukibana
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Suna no Kuni - Kraj Piasku
  Niewielki skrawek pustyni na południu Kaze no Kuni już wielki temu zyskał status kraju. Kraju, o którym w rzeczy samej niewiele wiadomo przez kompletny brak zainteresowaniem zarówno Krajem Piasku przez innych, co okazało się działać w pewien sposób w drugą stronę. Ziemia (prawie) Niczyja. Zostawiona sama sobie, bez jakiejkolwiek większej polityki, zasobów wartych podboju czy technologii, jaką miło by było zdobyć tylko i wyłącznie dla siebie. W związku z tym powstało kilka plotek, z czego najpopularniejsza jest ta, jakoby od początku istnienia kraju, jego władca nie zmienił się ani razu. Inną zaś jest to, że sama pustynia broni dostępu do Kraju Piasku, zsyłając potężne burze piaskowe na każdego, kto zbliżyłby się chociażby do granicy wyznaczanej przez gruby, wysoki mur z piaskowca przyozdobiony statuami panującego Faraona, odzianego zdecydowanie odmiennie niż to, do czego można przywyknąć na dworze Feudałów.
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Suna no Kuni - informacje o k…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Taki no Kuni - Kraj Wodospadu
  Kraj Wodospadów graniczy z dwoma z wielkich Nacji: Krajem Ziemi oraz Krajem Ognia, dodatkowo u jego granic znajdują się jeszcze Kraj Trawy oraz Kraj Północy. W obliczu ostatnich starć, jakie objęły niemal cały Stary Kontynent, zdecydowanie nie jest to najlepsza pozycja dla nękanego wojnami domowymi kraju. Przez to nie trudno o znalezienie miejsc, gdzie ucierpiała zarówno natura, jak i osady ludzkie pod wpływem walk. Tam, gdzie jednak nie sięgnęła ręka przemocy, można podziwiać górzyste tereny usiane nagłymi spadkami dającymi początek klifom. Liczne jeziora zdobiące kraj, jak i rzeki różnorakiej maści przepływające przez Taki, są powodem dla malowniczych widoków. Ogromna ilość wodospadów, nierzadko tworzących u swych stóp jeziora i oczka wodne, u których zbiera się tutejsze ptactwo.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Taki no Kuni - informacje o k…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Tanima no Kuni - Kraj Dolin
  Chociaż największe pasma górskie występują jedynie wzdłuż wschodniej i zachodniej granicy, Kraj Dolin charakteryzuje się ogromnymi różnicami terenu. W jednej chwili nizinne, płaskie tereny potrafią obniżyć się przy korytach rzek tworząc wzniesienia, doliny i przełęcze, by zaraz po tym ziemia wypiętrzyła się ponad poziom morza, kształtując przed oczami wyżyny usiane mniejszymi i większymi kotlinami. Podobnie jak Kraj Rzek, Kraj Dolin jest rozlewiskiem rzek wypływających z partii pasma Mugen, gór Yama oraz Tsuchi no Kuni. Część z nich pozostawiła po sobie wyschnięte koryta, w których ludność często stawia miasta z kamienia i drewna. Jeszcze inne fragmenty porosły lasy, dając schronienie różnym gatunkom zwierząt. Na terenie Tanima no Kuni znajduje się jedyna przełęcz prowadząca przez Góry Mugen do Kraju Bananów i, tym samym, na Nowy Kontynent.

  Subforum:
  6 Tematy
  296 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Miasteczko Souhoma
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Tetsu no Kuni - Kraj Żelaza
  Kompletnie pokryte śniegiem państwo będące domem dla legendarnych samurajów, wojowników dzierżących katany lepiej niż ktokolwiek na świecie. Dawniej położone było na szczycie ogromnych trzech gór zwanych Sanrō (Trzy Wilki) jednak w wyniku batalii kilkaset lat temu góry te zostały zniszczone. Tereny na jakie one upadły tworzą dzisiejsze Tetsu no Kuni, co tylko świadczy o tym jak ogromne były one, że ich zniszczenie stworzyło całe państwo. Od wschodu graniczą jedynie z Haru no Kuni, natomiast pozostałe granicy dzieli z oceanem i Morzem Chūshin. Kraj znany jest również ze swojej marynarki wojennej, będącej przez niektórych uważaną za jedną z trzech najsilniejszych na całym świecie. Sama polityka kraju jest bardzo prosta choć jest ona bardzo wymieszana z wręcz religijną wiarą samurajów i cywili niższego stopnia w Daimyō. Ziemia Tetsu no Kuni należy do jednej z bardziej surowych. Mroźna, chłodna, nieprzyjazna dla roślin. Nawet o jakieś krzewy ciężko i jedyne co można zielonego znaleźć w Kraju Żelaza, to bardzo odporne na zimno drzewa. Nie są one rozsiane po całym państwie, a jedynie można znaleźć ich większe skupiska w paru rejonach Tetsu no Kuni, najczęściej centralnych. Gdzieniegdzie trafimy na strzępki trawy, jednak nic mają one długiego żywota.

  Subforum:
  2 Tematy
  32 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Miasto portowe Aki
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Tori no Kuni - Kraj Ptakow
  Ciepły i wilgotny klimat pozwoliło zarówno Tori, jak i Ishi no Kuni stać się niewielkim pasmem zieleni oddzielający Kraj Ziemi od Kraju Wiatru. Krótkie trawy Tsuchi nabierają koloru stając się siedliskiem większej gamy zwierząt, w tym żab lubianych przez tutejsze bociany. Wiele ciepłolubnych, latających stworzeń wije gniazda w tutejszych zaroślach i drzewach dające nie tylko schronienie, ale również kojący cień w cieplejszych porach roku. Ze względu na większą ilość drewna, ozdabiają one w większej mierze proste, kamienne budynku złożone to z ciemnych, szarych skał czy - bardziej popularnego na południu kraju - jasnego piaskowca. Tam też można napotkać wysokie palmy w okolicach rzek i jezior przecinających tereny blisko Kraju Wiatru. Bardziej zielone centrum jest również najbardziej zaludnione, a systemy irygacyjne pozwalają na lepsze spożytkowanie ziem, zwłaszcza tych bardziej ubogich, sadząc na nich mało wymagające zboża. Wiele ludzi hoduje wraz z kurami również bażanty i pawie, których pióra są dość popularne w wykorzystaniu przy tutejszych ozdobach czy ubiorze.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Tori no Kuni - informacje o k…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Yama no Kuni - Kraj Gór
  Część pasm górskich Tsuchi ciągnie się aż do Yama no Kuni, nabierając na wysokości. Sprawia to, że niemal 2/3 kraju pokryte jest wysokimi szczytami i stromymi zboczami górskimi, na których od pewnych wysokości niewiele chce rosnąć, a jeszcze mniej zwierząt czy ludzi - żyć. Łagodniejsze wybrzeże ściąga w swoje rejony niemal całą populację kraju, a znajdujące się tam miejscowości rozrosły się w takim stopniu, że niektórzy uznają je za jedną wielką aglomerację ciągnącą się wzdłuż całej linii morza. Ci jednak, którzy postanowili zamieszkać w górach, miasta wybudowali wgłębi wzniesień lub wąskich dolinach rzek. Paradoksalnie to właśnie bardziej na południowym zachodzie można znaleźć stolicę - Kure. Naturalnie mniejsza od miejscowości północy stanowi centrum górnicze i rzemieślnicze, a jednocześnie największy spichlerz kraju oraz twierdzę. Przez wielu uważana za nie do zdobycia, stanowi główną siedzibę Daimyo.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Yama no Kuni - informacje o k…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Yu no Kuni - Kraj Gorących Źródeł
  Pasmo górskie w okolicach linii brzegowej, dzięki posiadaniu kilku niewielkich wulkanów, dało początek nazwie tej niewielkiej krainie. Liczne gorące źródła pozwoliły Yu no Kuni postawić przede wszystkim na turystykę, budując na swych terenach ośrodki wypoczynkowe oraz onseny. Podróżnicy i turyści są więc tym bardziej mile widziani, im bardziej wypchane są ich sakiewki. Niewielka wioska ninja, Yugakure no Sato, pilnowała przez długi czas porządku na tych ziemiach, jednak przez ostatnie wydarzenia i represje, przestali się nadto wychylać nie chcąc podzielić losu Iwagakure. Budowane miasta zdają się więcej zapożyczać z architektury pomniejszych miejscowości Kraju Ognia niż jego większych aglomeracji, budując dość proste, dwu- bądź czterospadowe domy z kamienia, cegły i drewna sprawiając, że wyglądają mimo wszystko bardziej dostojnie niż wioski i wsie swojego dużego sąsiada. Są one bardziej nastawione w kierunku sztuki i rzemiosłu, niż szeroko pojętemu rolnictwu.
  1 Tematy
  37 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Wioska Shiokaze
  autor: Wyświetl najnowszy post
NOWY TEMAT
 • Ogłoszenia
NOWY TEMAT

Wróć do wykazu forów

 • Informacje
 • Twoje uprawnienia na tym forum

  Nie możesz tworzyć nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów