• Ogłoszenia

Ame no Kuni - Kraj Deszczu

Niewielka kraina położona w samym środku Starego Kontynentu, granicząc z aż trzema Wielkimi Nacjami. Sąsiedztwo z Krajem Wiatru oraz Ognia, wraz z ukształtowaniem terenu sprawia, że duża część deszczowych chmur gnana jest przez Ame no Kuni, a następnie wstrzymywana przez większe pasma górskie Hi no Kuni. Częste opady i pogoda "pod psem" nie jest więc niczym szczególnym, sprzyjając wraz z wysokimi temperaturami i gliną niesioną rzekami z Kawa no Kuni, uprawom ryżu. Stanowi nie tylko jedyne miejsce na Starym Kontynencie, gdzie ninja są mile widziani - mieści w sobie jedyną pozostałą osadę, Wioskę Ukrytą w Deszczu, jaka to zaczęła rosnąć w siłę po zakończeniu walk zachęcając swoimi pacyfistycznym, prorodzinnym podejściem. Ponadto ze wszystkich krajów, jedynie Tetsu no Kuni - dom samurajów - zdaje się być bezpieczniejszym miejscem od tej niewielkiej krainy.
 • Forum
 • Stolica - Koga
  Ame otoczone przez trzy Wielkie Nacje oraz pomniejsze krainy, zdaje się czerpać z każdego miejsca. Przechadzając się więc Kogą można dostrzec zarówno kamienne budynki wzbogacone o drewniane szkielety, chociaż w wykonaniu bardziej industrialne na modłę okolicznego Kusa no Kuni. Malowane ściany przywodzące na myśl Asakure zostały zaadoptowane jako lepsza alternatywa niż białe ściany, jakie pod wpływem częstych opadów zmieniłyby barwę na wszelakie odcienie szarości. Znajdując się w idealnym miejscu pod względem handlu, stolica Ame postawiła na przemysł przetwarzając dobra przepływające przez bezpieczne tereny Kraju Deszczu. Wysokie budynki często oplatane są wszelakimi instalacjami pod postacią metalowych rur, a kominy fabryk wznoszących się w oddaleniu od miasta wypuszczają co jakiś czas kłęby czarnego dymu niesionego z wiatrem. Przez przygnębiającą pogodę, sama Koga jednak wiele traci, przybierając dość posępny obraz w głowach przejezdnych, i nieco naprawiając go dzięki dość otwartej i przyjaznej ludności patrzącej z nadzieją ku Amegakure no Sato. Pałac Daimyo znajduje się za miastem, po przeciwnej stronie niż fabryki. Sporych rozmiarów posiadłość nie jest aż tak rzucająca się w oczy jak w Uwajimie, czy odznaczając się przepychem jak ten w Yanabe. Wybudowany "ze smakiem", chociaż nie pozbawiony jednej czy dwóch fontann jak i skromnych murów. Głównie z kamienia i drewna, jednak zawierająca metalowe wzmocnienia i zdobienia.
  1 Tematy
  30 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Dzielnica handlowa
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Amegakure no Sato
  Wioska Ukryta w Deszczu stanowi jedyną "dużą" wioskę ninja pozostałą na Starym Kontynencie. Inne albo zostały zniszczone bądź rozwiązane, albo zmniejszyły swoją działalność nie chcąc rzucać się w oczy. Ame no Kuni zostało jedynym miejscem, gdzie shinobi są mile widziani. I słusznie, bowiem obecność wioski ninja pozwala trzymać na dystans przestępców i rzezimieszków, dość szybko się z nimi rozprawiając. Wioska jednak zamiast podejścia militarnego, szerzy bardziej prorodzinne wartości. Obecny Amekage stara się wykreować wioskę jako miejsce przyjazne rodzinom, wystarczająco bezpieczne do prowadzenia spokojnego życia, na jakie zasługuje każdy człowiek.

  Shodaime Amekage: Kise Ogumo
  27 Tematy
  856 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Mieszkanie Homury
  autor: Wyświetl najnowszy post
NOWY TEMAT
 • Ogłoszenia
 • Tematy
NOWY TEMAT

Wróć do wykazu forów

 • Informacje
 • Twoje uprawnienia na tym forum

  Nie możesz tworzyć nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów