• Ogłoszenia

Nowy Kontynent - Południe

 • Forum
 • Hana no Kuni - Kraj Kwiatów
  Kwiecisty kraj, który jest dość sporym kontrastem co do faktycznej sytuacji tam. Najłatwiej nazwać Hana no Kuni krajem rebeliantów, złodziei, bandytów, piratów i tego pokroju osób. Może z tego powodu, tak łatwo było założyć tam Hanagakure mimo braku zgody Daimyō. Hana no Kuni leży w południowej części Nowego Kontynentu, i nie należy do miejsc przez które ludzie często się przemieszczają. Dominują wyżyny wraz z terenami bardziej górzystymi - jedynie na południu da się znaleźć miejsca bardziej równinne. Nawet fani tego typu terenów jednak nie mogą nazwać kraju wartym zwiedzania - szczególnie, kiedy weźmie się pod uwagę jego temperaturę. Ciężko tam o ciepłe lato. W większej części kraju nawet wtedy trzeba nosić ze sobą jakiś ocieplany płaszcz czy kurtkę. Zimy potrafią być na tyle srogie, że podróżnicy górscy potrafią zamarznąć na śmierć jeżeli nie znajdą dobrego schronienia przed śnieżycą. Niestety, roślinność na terenach Hana no Kuni jest bardzo niewielka. A raczej, znaleźć można tonę martwych drzew, krzewów i kwiatów. Flora przedstawia tam wręcz nieustanną walkę. Rośliny starające się wyrosnąć i upiększyć krainę, szybko umierają przez ów klimat.

  Subfora:
  35 Tematy
  906 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Arena - 2
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Ryū Teikoku - Smocze Imperium
  Jeżeli ktoś chce się o coś czepiać Smoczego Imperium, to jedynie o ich rozwój na arenie militarnej. Obecnie nie istnieją organizacje zdolne podbić ten kraj, jednak z pojawieniem się shinobi ze Starego Kontynentu może się to w przyszłości zmienić. Bogaty kraj, który niezbyt przychylnie patrzy na pojawienie się shinobi na “ich terenach”. Ryū Teikoku jest największym znanym państwem, położonym w zachodniej części Nowego Kontynentu. W tej krainie dominują przeważnie doliny oraz zielone lasy, które wraz z niezliczoną ilością przepływających przez krainę rzek, czynią miejsce wyjątkowo magicznym dla podróżników. Jego bogactwo znacznie przekracza pozostałe, czego można na pierwszy rzut oka nie widzieć z racji że większa jego część jest inwestowana w militaria. Głównym źródłem całego ich dochodu są kopalnie znajdujące się pod stolicą, pełne drogocennych kryształów jakie są następnie odsprzedawane Królestwu Kupców.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Ryū Teikoku - informacje o kr…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Sabaku no Kuni - Kraj Pustyń
  Nazwa tego państwa ma sens chyba tylko dla mieszkańców. W końcu liczba mnoga wskazuje na więcej niż jedną pustynię, jednak każdy przyjezdny będzie widział tylko jedną, ogromną pustynię. Prawdą jest jednak że miejsce to składa się z trzech takich - piaszczystej na wschodzie, rozciągającej się na połowę krainy; mokra, pełna oaz i ruchomych piasków na zachodzie, oraz kamienista .W całym kraju deszcz prawie nie pada, a woda jest towarem luksusowym pomimo obecności morza na południu. Fauna tego kraju to zapewne jedna z najniebezpieczniejszych faun świata. Na piaszczystej połowie kraju jest mało niebezpieczeństw - spotkać można tam głównie lisy pustynne lub wielbłądy. Sprawa ma się inaczej po drugiej stronie kraju. Na "mokrej" pustyni, żyją Vije. Są to ogromne robaki o średnicy tułowia sięgającej 8 metrów i osiągające długość 30-40 metrów. Żyją one pod piaskami pustyni kopiąc tunele i prężnie rozwijając swoją sieć. Nie ma ich co prawda wielu, ale spotkanie nawet z jednym z nich kończy się zwykle śmiercią. Kraj ten nie posiada wielu mieszkańców. Ci, którzy tu żyją, prowadzą koczowniczy tryb życia, poruszając się ze swoimi stadami wielbłądów po całym kraju. Żyją głównie z bycia przewodnikami dla tych, którzy z jakiegoś powodu muszą przejść przez ten kraj. Czasem też pracują w okolicznych krajach, lub sprzedają wielbłądy. Nie mają dla siebie nazwy, religii; szczątkowa kultura typowa dla ludzi pustyni to w zasadzie wszystko co mają. Tu nie żyje nikt, kto tego naprawdę chce, a ci, których życie z jakiegoś powodu zepchnęło właśnie na te ziemie.
  4 Tematy
  205 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Północne Pustynie
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Pozostałe kraje
  Południe kontynentu gości więcej, niż tylko trzy nacje. Niektóre większe, inne ledwie widoczne na mapie - każdy z nich ma do zaoferowania "coś". Niekiedy są to krajobrazy, czasami zasoby, a jeszcze kiedy indziej kultura czy znana wielu - bieda. Nie taka powojenna, a zwykła, ludzka, wynikająca z różnych czynników. Tereny te, zwłaszcza blisko Sabaku no Kuni, nie cieszą się zanadto bezpieczeństwem, a kraje najczęściej wynajmują ninja z pobliskiego Hana no Kuni do pomocy; nawet, jeśli ich reputacja nie jest czymś, czym należy się chwalić.

  Subfora:
  17 Tematy
  248 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Koszary Tonawy
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Informacje