• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Wiosna 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  01.07.2024 - pojawiła się spowiedź nowego eventu Chapter II: Rauken. Więcej informacji można znaleźć w ogłoszeniach.
  14.06.2024 - zostaje zamordowany kuzyn syna Nishi no Tsume. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  02.06.2024 - ex-Tsuchikage, Sabataya Shuten trafia do Bingo w związku z jej akcjami w Mieście Portowym Aki. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  30.04.2024 - nowe wydarzenie "wioskowe" w Tako no Kuni. Więcej szczegółów w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Ocean Północny

Kraje, jakie nie do końca znajdują się już na Starym Kontynencie, jednak wciąż na tyle blisko, by dało się mówić o istniejących relacjach pomiędzy nimi. Ocean Północny stanowi dom dla nacji, jakim nie jest obce zimno i niższe temperatury. Chociaż stanowią część już kolejnego, sporego fragmentu lądu, ściśle rozłożone wyspy oraz cieśniny w miejscach przepastnych mórz przez długi czas pozwalały liczyć je w poczet krajów Starego Świata, aniżeli kolejne nowe, niezbadane tereny, do których bronią dostępu.
 • Forum
 • Fuyu no Kuni - Kraj Zimy
  Fuyu no Kuni zajmuje drugą największą wyspę w północnym archipelagu wraz z pobliskimi lądami - położoną na wschodzie Shiroijimą mieszczącą największą część populacji kraju, oraz dużo mniejszą Sorajimą mieszczącą się pomiędzy Same no Kuni a Haru no Kuni. Stanowią one, poza stałym lądem dwa najważniejsze rejony. Północne tereny pokryte są praktycznie przez większość czasu śniegiem. Panuje tam ujemna temperatura, a zwierzęta nie są tak liczne. Można tam spotkać polarne gatunki niedźwiedzi, czy wilków - osiągających w Fuyu no Kuni niebywałych rozmiarów - lisów, czy też zwierzyny łownej. Zwierzęta te żywią się głównie mniejszymi gatunkami bądź mchami, porostami oraz jagodami niewielkich krzewinek rosnących często w towarzystwie ogromnych, starych iglaków. Centrum wyspy jak i południe cechuje się łagodniejszym klimatem, co też przekłada się na większe bogactwo gatunkowe. Obywatele kraju wyróżniają się postawną budową ciała - efektem ciężkich, fizycznych treningów, rozpoczynanych już w młodym wieku. Mężczyźni często zapuszczają gęste, długie brody, a ich głowy nierzadko zdobią długie włosy powiązane w warkocze. Nierzadko też wygalają część głowy, bądź obcinają się na łyso. Oprócz tego ich twarze oraz inne części ciała często pokryte są tatuażami, a podczas ruszania w bój - barwami wojennymi. Blizny i trwałe uszkodzenia nie są niczym obcym, zaś w tutejszej kulturze stanowią powód do dumy niż coś, z czym należy się kryć.

  Subforum:
  4 Tematy
  54 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Dom Eir
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Kōri no Kuni - Kraj Lodu
  Kraj położony na Północy, na niewielkiej wyspie nieopodal Sakura no Kuni i Tetsu no Kuni. Od wschodu graniczy z Same no Kuni, jednak te dwa Kraje oddziela ogromny masyw górski. Kraj Lodu - jak można się domyślać po samej nazwie - jest niemal w całości pokryty lodem i śniegiem. Przemarsz po tych terenach sama w sobie jest niebezpieczna bez przewodnika. Nietrudno tutaj o śnieżną lawinę, czy ukryte pod cienką warstwą śniegu zapadliska. Za potencjalne schronienie mogą służyć liczne jaskinie wydrążone w górach. Nie wiadomo jednak, jak niebezpieczne zwierzęta mogą je zamieszkiwać i czy najeżony olbrzymimi soplami strop nie zwali się podróżnikowi na głowę. Przez cały rok panują tam ujemne temperatury, a flora i fauna jest dość uboga - tylko nieliczne gatunki roślin i zwierząt są w stanie przetrwać w takich warunkach. To zaś przekłada się na bardzo małe zaludnienie tej części wyspy - nie ma tam żadnego władcy, większość ludzi wyemigrowała, a od czasu do czasu można napotkać jedynie wędrujące plemiona, które z biegiem czasu nauczyły się żyć i dostosowały swój organizm do bytowania w świecie pokrytym lodem.
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Kōri no Kuni - informacje o k…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Same no Kuni - Kraj Rekinów
  Kraj położony na północ od Starego Kontynentu, na półwyspie stanowiącym część jednej z większych wysp tamtejszego regionu. Kraina ta obfituje nie tylko w bujną roślinność, ale również rzadkie gatunki ziół i zwierząt. Bogactwo terenów i ilość inwentarza sprawia, że mieszkańcy nie muszą martwić się głodem. Przeważają gatunki liściaste na nizinnych częściach kraj, podczas gdy granice usiane wzniesieniami i szczytami pełne są iglaków i karłowatych drzew. Spływające po zboczach strumienie łączą się w niższych warstwach gór w rzeki przecinające "krater wulkanu" mieszczący w sobie Kraj Rekinów. Potężne masywy skrywają w sobie różnorodne surowce, pośród których przeważa żelazo czy złoto. Chociaż wydobywanie ich jest utrudnione przez wyjątkowo twarde skały chroniące dostępu do tamtejszych bogactw, zapewniają krajowi wystarczającą ilość rudy obu metali. Nie można też narzekać na rozwinięte rolnictwo, rozkwitające nie tylko dzięki wielu żyznym terenom, ale również portowi usytuowanemu drugim co do wielkości mieście - Same no Minato położonym w południowo-zachodniej części kraju.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Same no Kuni - informacje o k…
  autor: Wyświetl najnowszy post
NOWY TEMAT
 • Ogłoszenia
NOWY TEMAT

Wróć do wykazu forów

 • Informacje
 • Twoje uprawnienia na tym forum

  Nie możesz tworzyć nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów