Aktualności fabularne Obecna pora roku: Jesień 163r.
Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.
30.10.2023 - zakończenie wydarzenia wioskowego w Amegakure a także rozpoczęcie nowego w Hanagakure. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych. 27.08.2023 - relacje pomiędzy Banana no Kuni a Sakuragakure uległy poprawie. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda. Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
Miasto, jakie powstało "samo z siebie". Wybudowane początkowo z potrzeby posiadania głównego centrum wydobycia oraz handlu, przekształciło się w całkiem niezgorsze miejsce. Ulokowane zostało w dorzeczu największej rzeki oraz jej dopływu tuż w okolicach granicy z Krajem Dolin. Okolice Dhahab nie powalają - kilka pastwisk dla kóz i niewielkie poletka, jakie definitywnie "są bo są" i zdecydowanie nie wystarczą na całą populację. Dużo bardziej rzuca się w oczy ogromny port na peryferiach miasta, w którym ruch można zaobserwować od rana do nocy. Budynków może nie ma nad wyraz dużo jak na standardowe miasto, jednak jedno trzeba im przyznać - są absolutnie wysokie. Wraz z tym zaś dość jasnym jest, że mosty wysoko w górze, przejścia oraz schody na zewnątrz stanowią część systemu dróg dla mieszkańców, jacy rzadko kiedy mają powód do schodzenia na najniższe piętra miasta po coś innego, niż w stronę portu. Tam znaleźć można również budynki przeznaczone na magazyny, karczmy dla przyjezdnych oraz lokale osób zajmujące się transportem czy załadunkiem. Samo miasto jest zbudowane z tego, czego w około można znaleźć najwięcej - kamienie. Cała zabudowa jest praktycznie kamienna, z oczywistymi wstawkami z drewna czy metalowymi wzmocnieniami budowli, jakie bez tego zapewne dawno by się obaliły. Wykonaniem zaś nie odbiegają od architektury reszty Kontynentu, choć przyjezdni zza Gór Mugen często lubią w fasadę własnych lokali wtapiać rodzime dla ich miejsca zamieszkania elementy architektoniczne czy wykończenia.