• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Zima, p. 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
  29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Pozostałe kraje

Pomiędzy największymi nacjami w tej części świata, do których można śmiało wliczyć Banana no Kuni, jak i Kraj Burz na czele z Królestwem Kupieckim, znaleźć można pomniejsze kraje. Chociaż nie powalają wielkością, często stanowią bufor pomiędzy tymi większymi. W związku z tym przebiegają przez nie liczne szlaki, zarówno te handlowe, jak i podróżnicze. Nie wszystkie jednak należą do bezpiecznych, zwłaszcza w okolicach tych krajów, których sytuacja polityczna nie jest stabilna bądź, jak w przypadku Kraju Burz - mowa o terenach, jakie "krajem" są przede wszystkim tylko z nazwy.
 • Forum
 • Hanabi no Kuni - Kraj Fajerwerków
  Kraj Fajerwerków to swoisty kraj przejściowy pomiędzy pustyniami Sabaku no Kuni, a nizinami znajdującymi się w Banana no Kuni. Ze względu na to, w gorące piaski w pewnym momencie przechodzą najpierw w sawannę, potem zaś płynnie w żyzny i obfity w zieleń teren. Jest jednym z nielicznych krajów będącym w posiadaniu czarnego prochu, którego produkcja jest chroniona tajemnicą. W przeciwieństwie też do swojego wschodniego sąsiada - Omatsuri no Kuni - jest on jednak lepszej jakości i używają go nie tylko do produkcji fajerwerków, ale także i broni palnej.

  Subforum:
  2 Tematy
  52 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Szlak Hanabi - Omatsuri
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Kujaku no Kuni - Kraj Pawi
  Kraj Pawi powoli staje się wrakiem swojego dawnego wyglądu. Dawniej państwo było znane ze swojego aktywnego udziału na arenie międzynarodowej w polu technologii i handlu, jednak od czasu nagłej śmierci poprzedniego władcy kraj zaczął być targany wewnętrznymi konfliktami i wykonał metaforyczny krok wstecz, wracając do przestarzałych i zacofanych poglądów. Niegdyś wspaniałe królestwo teraz powoli popada w dekadencję i ruinę. Mieszkańcy z niepokojem patrzą w przyszłość, zastanawiając się czy młodociany władca będzie tym, kto zdoła odbudować status państwa, czy jeszcze bardziej je stoczyć, pozwalając mu się rozpaść na kawałki... Kujaku no Kuni jest najbardziej wysuniętą na południe krainą w całym Nowym Kontynencie. Charakteryzuje się bardzo ciepłym klimatem, podobnie do pobliskich krain. Kraj jest odgrodzony od swoich sąsiadów średnio wysokimi górami, których wysokość bezwzględna nie przekracza półtora kilometra. Im dalej na południe i bliżej morza, to krajobraz staje się coraz bardziej równinny. Ze względu na swoją lokalizację, w Kraju Pawi występuje pora sucha i pora deszczowa, co znacząco wpływa na widoki. Podczas okresu intensywnych deszczów Kujaku no Kuni zmienia się w bujną łąkę.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Kujaku no Kuni - informacje o…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Kyōkoku no Kuni - Kraj Kanionów
  Upały, brak wody - Kyōkoku no Kuni to nie jest kraj dla słabych ludzi. Dodatkowo, nieudolność w rządach Władca doprowadziła do sytuacji, w której mało kto faktycznie uznaje jego zwierzchność - zamiast tego, dominują związki większych miast, które na mocy współpracy pomagają sobie nawzajem. Występuje tutaj zaskakująco duże bezprawie, które targa mniejsze miejscowości. Dopiero interwencja samozwańczych obrońców sprawiedliwości pomaga zakończyć rządy przestępców. Kraj jednak nie zmaga się tylko z rozłamami administracyjnymi, ale również i etnicznymi - bo na dzikich, nie do końca zbadanych terenach żyją plemienia "dzikich" - ludzi, o ciemnej, prawie czerwonej skórze. Zbytnio skupieni na przetrwaniu i swoich przyziemnych sprawach, pozostali mieszkańcy Kraju Kanionów nie są świadomi tajemnic tego koczowniczego ludu. Ale czy te sekrety pozostaną sekretami na długo?

  Subforum:
  3 Tematy
  27 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Miasteczko "Inunooshiri" …
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Omatsuri no Kuni - Kraj Festiwalów
  Kraj Festiwalów znajduje się w większości na stromych zboczach Gór Mugen, które opadają i przecinane są urwiskami i kanionami aż do niższych, nizinnych i pustynnych terenów, związanymi dość mocno z Sabaku no Kuni. Będący przez pokolenia nacją uciekinierów i uchodźców, stał się wręcz wielokulturowym centrum świata, gdzie święta nigdy się nie kończą. Ta jednak wesoła atmosfera jest jednak także doskonałą przykrywką dla osób, które planują zarobić w mniej... uczciwy sposób. Kraj swoją budową geograficzną przypomina falę rozbijającą się o strome zbocza. Jest to dość poetyckie przedstawienie, jednak wręcz idealnie obrazuje to jak z nizinnych terenów na zachodzie, od Hanabi no Kuni, oraz południa, od Sabaku no Kuni, znacząco rośnie i wręcz rozbija się o wysokie urwiska Gór Mugen na wschodzie, gdzie znajduje się także granica z Tanima no Kuni. Banana no Kuni, ulokowane na północ od Kraju Festiwalów także posiada bardziej wzniesione tereny, jednak są one znacznie wygodniejsze w przemieszczaniu się niż to, co znajduje się przy granicy z Krajem Dolin. Tamte bowiem urwiska zdają się być naturalnym murem utworzonym między tymi nacjami.

  Subforum:
  3 Tematy
  26 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Plac Świetlisty
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Tōmorokoshi no Kuni - Kraj Kukurydzy
  Rozciągający się nad brzegiem Południowej Zatoki Kraj Kukurydzy to kraj wielu krajobrazów. Obejmujący swoim terenem podmokłe dżungle, piaszczyste pustynie, suche sawanny i trawiaste równiny jest domem dla wielu barwnych mieszkańców. Kraj ten nie bywa agresorem w konfliktach, skupiając się na rozwoju swoich ziem i rozwijaniu dobrobytu. Są znani ze swoich ogromnych upraw, w których dominuje różnokolorowa kukurydza, która trafia potem na talerze mieszkańców sąsiednich państw. Dzięki nieustannej opiece i działaniu Abaqaphi - swojego stowarzyszenia Świętych Strażników - Kraj potrafi sobie radzić zarówno z zagrożeniami z zewnątrz, jak i ze środka. Tōmorokoshi no Kuni to kraj nadmorski, który charakteryzuje się sporą zmiennością klimatu. Na zachodzie, granicą z Krajem Mokradeł i Krajem Ryżu są bardziej podmokłe tereny. Od sąsiadów oddziela ich Wielki Las Ihlathi oraz Bagna Ixhaphozi. Zazwyczaj temperatury są ciepłe i jako takie pory roku nie występują. Na północy, gdzie Kraj Kukurydzy graniczy z Shōnin Ōkoku oraz z Kyōkoku no Kuni, dominują z kolei pustynie - zarówno jak i piaszczyste jak i te skaliste. Naturalną barierą od tych krain są rzeki, dzięki czemu tamtejsze osady mają dostęp do świeżej wody i mogą uprawiać rolę. Kilkanaście kilometrów czekają ich jednak niebezpieczne ostępy. Lokalni mieszkańcy nazywają je Ugwadule - jest to teren, na którym opady praktycznie nie istnieją.

  Subforum:
  2 Tematy
  19 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Zajazd „Świetlista Droga”
  autor: Wyświetl najnowszy post
NOWY TEMAT
 • Ogłoszenia
NOWY TEMAT

Wróć do wykazu forów

 • Informacje
 • Twoje uprawnienia na tym forum

  Nie możesz tworzyć nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów