• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Wiosna 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  01.07.2024 - pojawiła się spowiedź nowego eventu Chapter II: Rauken. Więcej informacji można znaleźć w ogłoszeniach.
  14.06.2024 - zostaje zamordowany kuzyn syna Nishi no Tsume. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  02.06.2024 - ex-Tsuchikage, Sabataya Shuten trafia do Bingo w związku z jej akcjami w Mieście Portowym Aki. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  30.04.2024 - nowe wydarzenie "wioskowe" w Tako no Kuni. Więcej szczegółów w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Pozostałe kraje

Nie tylko Sakura no Kuni czy Kraj Żab można znaleźć na północy Nowego Kontynentu. Inne krainy, mniejsze lub większe, również mają swoje miejsce tuż pomiędzy nimi - jak chociażby Yoru no Kuni, będące niewielkim skrawkiem lądu tuż między trzema innymi lądami, czy całkiem sporej wielkości Kraj Latawców graniczący z Kitsune no Kuni. Każdy kraj w jakiś sposób inny i wybijający się na tle pozostałych świadczy o ogromnej mozaice mieszkańców, zamieszkujących dane tereny.
 • Forum
 • Kaigan no Kuni - Kraj Wybrzeża
  Kraj Wybrzeża był niegdyś częścią Ringo no Kuni. Jednak będąc jedyną częścią kraju, która przynosiła jakiekolwiek zyski ostatecznie odłączyła się od Kraju Jabłek, na co poprzedni suweren niechętnie musiał przystać. Nie stać go było na utrzymanie tam władzy, zwłaszcza, że nowi przywódcy tamtego rejonu zatrudnili najemników. Jednak mimo tych burzliwych początków, obecnie obie te nacje żyją ze sobą przyjaźnie i dzielą wiele wspólnych świąt i polityk, rozumiejąc swoje wspólne początki i to, co doprowadziło do ich rozdzielenia dróg. Spokojny kraj, gdzie ludzie żyją i starają się cieszyć z każdego dnia. Przynajmniej nie muszą się martwić jak związać koniec z końcem.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Kaigan no Kuni - informacje o…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Kumo no Kuni - Kraj Chmur
  Kraj Chmur, ulokowany na Nowym Kontynencie jest jednym z tych miejsc, gdzie nie chcesz nocować poza gospodą, a ludzie - będą spoglądali na ciebie z dystansem i ostrożnością. Skryty, tak jak chmury i mgły w nim się pojawiające jest miejscem nieprzewidywalnym i niebezpiecznym, zwłaszcza dla nieostrożnych podróżnych. Niebezpieczeństwem bowiem jest nie tylko zgubienie trasy w gęstej mgle, ale też ci, którzy wykorzystują tę zasłonę natury w swoich codziennych "obowiązkach". Kumo no Kuni ulokowane jest na północno-wschodnim skraju Nowego Kontynentu, a także posiada najdalej wysunięty na północ punkt na całym kontynencie. Od zachodu graniczy z Kaigan no Kuni, od południa zaś - z Sakura no Kuni oraz Ringo no Kuni. Jego tereny jednak dość szybko z nizinnych zaczynają się piętrzyć i niknąć w gęstych mgłach i niskich chmurach, wkrótce oddzielając ich ziemię od reszty świata zdradliwymi przepaściami, urwiskami czy kamiennymi ścianami.

  Subforum:
  5 Tematy
  104 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Wioska Magoniku
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Kinu no Kuni - Kraj Jedwabiu
  Kinu no Kuni jest państwem, które posiada silne powiązania z Kaeru no Kuni. Mimo jednak wielu bliskich powiązań (jak choćby to, że obaj feudali są ze sobą dalece spokrewnieni), na przestrzeni lat wykształcił swoją odmienną kulturę i sztukę do tego stopnia, że wiele osób nie porównałoby obu tych państw ze sobą. Mieszkańcy Kraju Jedwabiu uważają, że tak samo jak mieszkańcy Kraju Żab, tak i oni są chronieni przez Żabiego Króla, a teren, który zamieszkują, jest jego darem dla swojej małżonki, z której ludzie mogą skorzystać. Kinu no Kuni większość swojej granicy lądowej współdzieli z Kaeru no Kuni na zachodzie, jedynie na południu jej nieznaczną część wytyczoną biegiem rzeki, dzieląc z Shōnin Ōkoku. Zajmując w większości jeden z brzegów Żabiej Zatoki są morskimi sąsiadami dla Tako no Kuni.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Kinu no Kuni - informacje o k…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Kitsune no Kuni - Kraj Lisów
  Jeśli dziecko by kiedyś zapytało, gdzie znajdują się te wszystkie fantastyczne istoty, o których rodzice czytają im baśnie lub opowiadają o nich przed snem, to jedną z lepszych i zapewne prawdziwych stwierdzeń. Jest to kraj, gdzie ludzie dążyli do jedności z naturą, pozbywając się przywiązań do rzeczy doczesnych. Pojedyncze świątynie, do których zmierzali pielgrzymi przekształcały się w miasta, a kultura chakry i bliskość z naturą przez pokolenia sprawiła, że Ci częściowo sami stając się naturą. Kraj ten owiany jest mistycyzmem oraz słynie ze swojego pacyfistycznego nastawienia.

  Subforum:
  3 Tematy
  33 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Wioska Nekobun'ya
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Nichibotsu no Kuni - Kraj Zachodu Słońca
  O Nichibotsu no Kuni można powiedzieć wiele. Jest to mały kraj ulokowany między czterema znacznie większymi, a jego bogactwem jest przemysł kopalniany. Jednak prawdziwym diamentem kraju jest jego stolica widoczna z oddali i przy dobrych wiatrach - nawet zza granic. Kraj słynie z bardzo rygorystycznego systemu karnego, który skutecznie odstrasza potencjalnych przestępców przed złamaniem prawa, a systemy socjalne pozwalają wielu ludziom żyć godnie. ]Kraj jest swoistym obszarem przejściowym. Od pustyń z Królestwa Kupieckiego do nizinnych, żyznych gruntów Kraju Bananów; od górzystych zbocz Kraju Burz, do leśnych polan Kraju Lisów. Sprawia to, że cały ekosystem jest dość ciekawy, pozwalając turystom dostrzec przeróżne gatunki ptaków, ssaków, gadów czy płazów. Rzadko da się dostrzec jakieś hodowle zwierząt, choć te oczywiście istnieją, jednak ze względu na niską populację poza stolicą zwyczajnie ciężko na nie natrafić. Podobnie z polami uprawnymi.

  Subforum:
  7 Tematy
  146 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Wioska Ilillar
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Tako no Kuni - Kraj Latawców
  Kraj Latawców, choć wywodzi się z dość spokojnego narodu, w ostatnich czasach stał się zdecydowanie bardziej nastawiony na rozwój technologii, próbując dorównać Smoczemu Imperium w powietrznych technologiach. Z tego względu w ostatnich latach widać ogromne inwestycje zarówno w latawce i paralotnie, jak i w różnego rodzaju balony powietrzne oraz zastosowanie chakry do zasilania podniebnego sprzętu. I choć wiele im brakuje, widać dumę, z jaką odnoszą się do swoich lotników i z otwartymi ramionami przywitają wszystkich, którzy chcą pomóc w tym "podniebnym wyścigu". Kraj Latowców znajduje się w większości na Półwyspie Galionu, który przecina Wielką Zatokę Północną na dwie mniejsze - Żabią Zatokę na zachodzie, która stanowi także granicę morską Tako no Kuni z Kaeru no Kuni oraz z Kinu no Kuni, oraz na Zatokę Spokoju, stanowiącą morską granicę z Ringo no Kuni. Oczywiście, stanowią one także drogi morskie do Shōnin Ōkoku oraz Kitsune no Kuni odpowiednio, jednak z tymi dwoma krajami, Kraj Latawców dzieli także granicę lądową. Praktycznie cała zachodnia granica lądowa łączy kraj z piaskami Królestwa Kupieckiego, gdy wschodnia - z Krajem Lisów.

  Subforum:
  13 Tematy
  291 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Niewielki kompleks badawc…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Tokage no Kuni - Kraj Jaszczurek
  Tokage no Kuni jest krajem, niekiedy nazywanym "młodszym bratem" Kaeru no Kuni. Jego kontynentalna część w znacznej części posiada podobny klimat do Kraju Żab, co pomaga szerzyć te pogłoski, jednak obaj przedstawiciele tych krajów wiedzą, że jest to nieprawda. Ich kultura i polityka są zgoła inne i Kraj Jaszczurów nastawia się mocno na jedność - zarówno ze sobą, jak i z naturą, pozostając gościnnym, acz zahartowanym ludem.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Tokage no Kuni - informacje o…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Yoru no Kuni - Kraj Wieczoru
  Kraj Wieczoru przez wiele lat był terenem niezależnym, wykorzystywanym przez wszystkie trzy sąsiednie kraje do zdobywania surowców, których to cenne złoża znajdowały się na jego terenie. Pokojowe umowy zapewniały pokój między Sakura, Banana oraz Tanima no Kuni do czasu trzęsienia ziemi, które na długie lata zamknęło trasy transportowe tamtego rejonu i zniszczyło infrastrukturę niezbędną do prowadzenia kopalni. Wiele osób uznano wówczas za zmarłych, choć rzeczywistość okazała się zgoła inna. Ci przetrwali i udało im się utworzyć między sobą dużą jedność i niezależność, więc gdy wreszcie udało im się wyjść na powierzchnię rozpoczęli działania, mające na celu zmianę tego neutralnego kawałka terenu w niezależne państwo.

  Subforum:
  2 Tematy
  46 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Świątynia na skraju góry
  autor: Wyświetl najnowszy post
NOWY TEMAT
 • Ogłoszenia
NOWY TEMAT

Wróć do wykazu forów

 • Informacje
 • Twoje uprawnienia na tym forum

  Nie możesz tworzyć nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów