• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Wiosna 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  01.07.2024 - pojawiła się spowiedź nowego eventu Chapter II: Rauken. Więcej informacji można znaleźć w ogłoszeniach.
  14.06.2024 - zostaje zamordowany kuzyn syna Nishi no Tsume. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  02.06.2024 - ex-Tsuchikage, Sabataya Shuten trafia do Bingo w związku z jej akcjami w Mieście Portowym Aki. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  30.04.2024 - nowe wydarzenie "wioskowe" w Tako no Kuni. Więcej szczegółów w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Shijima no Kuni - Kraj Ciszy

Ciepły i słoneczny kraj. Dominują wyżyny w towarzystwie pełnych stromych klifów i kamienistych, lecz malowniczych plaż. Wzniesienia występujące tych rejonach usiane są często lasami pełnymi niewielkich drzewek, głównie oliwnych, w towarzystwie wyższych i masywniejszych jesionów. Tereny te, zwłaszcza wyżyny oraz niewielkie pasma górskie, bogate są w złoża marmuru. Fauna Shijimy to przede wszystkim kozy i owce. Wręcz uwielbiają te tereny, przez co znaleźć je można wszędzie skubiące trawę porastającą wzgórza. Nie mniej popularne są też krowy i byki. Głównie hodowane dla mleka i mięsa, spotykane są w dużych ilościach na terenie całego kraju. Większość mieszkańców żyje z uprawy roli, hodowli zwierząt lub kamieniarstwa. Wielu z nich to również wykwalifikowani budowniczowie, często zatrudniani przez inne państwa do wzniesienia szczególnie ciężkich konstrukcji. Stanowią ulubione "narzędzie" większości architektów, bowiem dla mieszkańców Kraju Ciszy nie ma budynku, którego nie dałoby się wznieść.
 • Forum
 • Stolica - Pantolivine
  Stolicą Shijimy jest Pantolivine - miasto położone w centrum kraju, górujące na drobnym wzniesieniu otoczonym rzeką. Całkowicie zbudowane z marmuru, składa się z wielu parterowych domów, kilku świątyń i ośrodków kultury, kształcenia oraz rozrywki. Chociaż w kraju znajduje się pałac tutejszego władcy, jest on niewielki. Prezentuje się niezmiernie ubogo w porównaniu ze stojącą nieopodal świątyni ku czci Umosa. Sam Daimyō zresztą w pałacu bywa rzadko, Częściej spotkać go można we wcześniej wymienionym ośrodku kultu czy na targu, gdzie słucha i obserwuje wielkich myślicieli oraz artystów. Sam również, niczym "człowiek ludu" za jakiego jest uważany, często wygłasza poematy, bierze udział w zapasach czy grupowych tańcach. Jak to mówią: żyje z ludźmi i wśród nich. Posiada również dom na obrzeżach miasta - tam, gdzie klasa robotnicza. Częściej można go spotkać śpiącego tam, niż w pałacu.
  0 Tematy
  0 Posty
  Nie ma postów
NOWY TEMAT
 • Ogłoszenia
 • Tematy
NOWY TEMAT

Wróć do wykazu forów

 • Informacje
 • Twoje uprawnienia na tym forum

  Nie możesz tworzyć nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów