• Ogłoszenia
 •  

  Kadra forum


  W przypadku pytań i niejasności, powyższe osoby z chęcią udzielą wszelakich odpowiedzi. Ze względu na fakt, że część administracji nie przebywa zalogowanymi przez cały czas na swoich kontach administratorskich, warto w profilu każdego z nich zapoznać się z zakładką "Połączone profile". Wsparcia można poszukiwać również wśród reszty kadry, bądź szukając odpowiedzi na MChacie/Discordzie. Warto jednak pamiętać, że to kadra forum posiada najbardziej dokładne informacje.

  Obecny rok: Jesień 162 rok


  Aktualności fabularnePrzedstawienie świataHistoria i chronologiaReputacja i BingoMapa świataInformacje o wioskachNiniejsze tematy stanowią podsumowanie aktualnej sytuacji fabularnej. Przedstawiają nie tylko realia, w jakich miejsce ma rozgrywka, ale również daje wgląd w przeszłe wydarzenia i sytuację w wybranych krajach, dzięki czemu łatwiej wdrożyć się w grę. Tematy te z czasem będą aktualizowane o nowe informacje, zmieniając się wraz z poczynaniami postaci.

  Kącik nowego gracza


  SamouczekRozwój i koszta chakryAtrybutyAtutyWzór Karty PostaciTransfer Kart PostaciSpecjalnie dla osób, które dopiero grę rozpoczynają, zebraliśmy wszystkie najważniejsze linki w jednym miejscu. Tak jak szybki dostęp do tematu rozwoju i atrybutów zapewne przyda się osobom na każdym etapie rozgrywki, tak samouczek zbiera wszystkie kluczowe informacje, porządkując je i oferując wszelakie objaśnienia zarówno dla osób zaznajomionym z realiami, jak i bardziej świeżym graczom.

  Nowości i ogłoszenia  ADMINISTRACJA PRZYPOMINA o konieczności dostosowania nazwy konta do istniejących zapisów w regulaminie. Login konta = nazwisko i imię postaci. Administracja zastrzega sobie prawo do zmienienia nicków graczy wedle obowiązującego wzoru od 8.07.2021 bez wcześniejszego informowania pojedynczo właścicieli kont.

  [2022/09/08] Wydarzenie w Baibai ewoluowało! Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z jego nową, znacznie zmienioną wersją z wyjątkowymi nagrodami - Chapter I-B: Pod Rzekami Cieni. Zachęcamy też przy okazji do zapoznania się z nowym wydarzeniem wioskowym, o jakim informacje znajdziecie w temacie Aktualności fabularnych!
   

Nōjō no Kuni - Kraj Farm

Kraj Farm to jedno z najmniejszym pod kątem powierzchni państwo położone na południowej części nowego kontynentu, pomiędzy Krajem Kwiatów, a Krajem Alkoholu. Historia tego miejsca sięga około jednego milenium, kiedy to zgodnie z legendą niejaka Arata Toshiko, samurajka pochodząca z Tetsu no Kuni założyła osadę o nazwie “Przystań Chłopów” w tych okolicach. Po wielu latach kolejni władcy przypisywali jej bycie protoplastą rodu Terada - panującej od trzech wieków rodziny właścicieli ziemskich. Najstarsze wiarygodne wzmianki w historii tych terenów sięgają jednak zaledwie cztery pokolenia wstecz. Przyczyna braku wielu informacji nie jest nikomu szeroko znana, a wynikało to prawdopodobnie z konfliktów z którymi niegdyś mieszkańcy Nōjō no Kuni musieli się borykać.
 • Forum
 • Stolica - Tonawa
  Stolicą tego kraju jest Tonawa - miasto z siedzibą Daimyo w centrum. Określa się je jako miasto typowo handlowe, bo tam następują wszelkie transakcje związane z eksportem surowców. Posiada budowę kamienną, a liczba mieszkańców nie przekracza około 30 tyś. mieszkańców.
  4 Tematy
  87 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Koszary Tonawy
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Azusa
  Opuszczona wioska znajdująca na wschodzie Nōjō no Kuni nieopodal granicy z Hana no Kuni. Wioska została opuszczona kiedy większa część jej mieszkańców została wybita podczas ostatniej wojny. Na środku wioski znajduje się aktualnie plac na którym widać pozostałości po straganach, był to kiedyś mały targ znajdujący się w niej. Na północ od targu znajduje się świątynia, W poprzednich latach mieszkańcy wyznawali w niej miejscowe wierzenia. Dookoła targu znajdują się zaniedbane oraz zdezelowane budynki, głównie mieszkalne bądź pozostałości po mniejszych zakładach które to były prowadzone w wiosce. Na północy od wioski znajduje się las w którym rosną głównie brzozy, od których to wioska zawdzięcza swoją nazwę. Na południu znajdują się pola uprawne, aktualnie w kiepskim stanie z racji na brak osób mogących zajmować się ich uprawą, przy polach znajduje się kilka chatek w których to kiedyś mieszkali "właściciele" pól. W południowo-zachodniej części wioski znajdują się farmy a na północno-zachodniej rozciąga się las. Przez drogę od wschodzi i zachodu oraz targ przechodzi droga, którą to można ruszyć w kierunku głębi Nōjō no Kuni bądź w stronę granicy do Hana no Kuni, idzie się wtedy przez brzozowy las. Jeżeli chodzi o centralne miejsce w wiosce jest nim studnia na targu w samym jej środku z którego to niegdyś można było czerpać wodę, teraz najpewniej wypadałoby oczyścić studnię z brudu, który się tam nagromadził przez czas w którym to była opustoszała.

  Ilość mieszkańców: Kilkoro, nie przekracza 10.
  Bogactwo wioski: Skromne, nie przekracza 10 000 ryo.
  Stan wioski: Poniszczona, w trakcie napraw.
  7 Tematy
  30 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Droga wychodząca na wschó…
  autor: Wyświetl najnowszy post
NOWY TEMAT
 • Ogłoszenia
 • Tematy
NOWY TEMAT

Wróć do wykazu forów

 • Informacje
 • Twoje uprawnienia na tym forum

  Nie możesz tworzyć nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów