• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Wiosna 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  01.07.2024 - pojawiła się spowiedź nowego eventu Chapter II: Rauken. Więcej informacji można znaleźć w ogłoszeniach.
  14.06.2024 - zostaje zamordowany kuzyn syna Nishi no Tsume. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  02.06.2024 - ex-Tsuchikage, Sabataya Shuten trafia do Bingo w związku z jej akcjami w Mieście Portowym Aki. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  30.04.2024 - nowe wydarzenie "wioskowe" w Tako no Kuni. Więcej szczegółów w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   
 • Własne Techniki
  Osoby chcące stworzyć własne techniki, będące unikatowe i niewystępujące do tej pory na forum, mogą być zainteresowane ów miejscem. Możliwe jest bowiem zgłaszanie w nim własnych pomysłów na techniki, które następnie oceniane są przez Głównego Moderatora Technik wraz z podwładnymi mu osobami. Dział ten posiada swój własny regulamin tworzenia takowych, do którego należy się stosować podczas zgłaszania propozycji.
  Moderator: Moderatorzy technik
  107 Tematy
  2440 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: [WT] Kamizuru Seikō
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Kuźnia
  Podczas gdy powyższy dział skupiony jest na tworzeniu technik, kuźnia została poświęcona tworzeniom przedmiotów. Wszelakie niestandardowe projekty, wyróżniające się oryginalnością, należy zgłosić w tym dziale. Miejsce to jest również domem dla trucizn i wszelakich specyfików. Każda z ów kategorii wymaga jednak odpowiednio rozwiniętych dziedzin rzemieślniczych. Wyceną i balansem takowych zajmuje się Główny Mistrz Kuźni, a wszelakie obiekty należy tworzyć zgodnie z zamieszczonym w tym dziale regulaminem.
  Moderator: Moderatorzy kuźni

  Subfora:
  97 Tematy
  377 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Hansei | Reflection
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Ame no Kuni - Kraj Deszczu
  Niewielka kraina położona w samym środku Starego Kontynentu, granicząca z aż trzema Wielkimi Nacjami. Sąsiedztwo z Krajem Wiatru oraz Ognia, wraz z ukształtowaniem terenu sprawia, że duża część deszczowych chmur gnana jest przez Ame no Kuni, a następnie wstrzymywana przez większe pasma górskie Hi no Kuni. Częste opady i pogoda "pod psem" nie jest więc niczym szczególnym, sprzyjając wraz z wysokimi temperaturami i gliną niesioną rzekami z Kawa no Kuni, uprawom ryżu. Stanowi nie tylko jedyne miejsce na Starym Kontynencie, gdzie ninja są mile widziani - mieści w sobie jedyną pozostałą osadę, Wioskę Ukrytą w Deszczu, jaka to zaczęła rosnąć w siłę po zakończeniu walk, zachęcając swoimi pacyfistycznym, prorodzinnym podejściem. Ponadto ze wszystkich krajów, jedynie Tetsu no Kuni - dom samurajów - zdaje się być bezpieczniejszym miejscem od tej niewielkiej krainy.

  Subfora:
  56 Tematy
  2436 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Oddział ds. Technik Leczn…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Hi no Kuni - Kraj Ognia
  Niegdyś - kraj mieszczący na swych terenach Wioskę Ukrytą w Liściach. Po wojnie jednak stan ten uległ zmianie, a pozbawiony shinobi kraj zaczął przeradzać się w kolejne miejsce sprzyjające nie tylko nukeninom, ale również przestępcom nieczujących na swym karku spojrzenia sprawiedliwości. Żyzne ziemie oraz umiarkowany klimat sprzyjają rozwojowi rolnictwa, oraz gospodarki leśnej, zaopatrując kontynent w największe ilości drewna. Centrum kraju oraz północne rejony osłaniają średniej wysokości masywy górskie, kierując gorące powietrze znad Kaze i Sabaku na południe oraz dalej, ku wyspom. Sprawia to, że rejony w okolicach Mori i Ocha no Kuni są dużo cieplejsze, schładzane jedynie morską bryzą.

  Subforum:
  8 Tematy
  345 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Południowe Lasy
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Kaminari no Kuni - Kraj Błyskawic
  Przewaga wysokich pasm górskich przedzielających krainę jest głównym powodem niższych temperatur, skutecznie utrudniając przepływ prądów znad cieplejszych rejonów. Twarda ziemia nie nadaje się do uprawy większości rodzajów zbóż, wymuszając na gospodarce skupienie się na wydobyciu minerałów oraz sprzedaży własnych usług czy wyrobów. Nad lewym brzegiem, tuż nad Morzem Chūshin, rozpościera się najwyższy masyw, którego największy szczyt wieńczyło Kumogakure no Sato, nim natura postanowiła zemścić się za nadmierną eksploatację własnych zasobów. Znaleźli się jednak shinobi Chmury na tyle oddani Krajowi Błyskawic, by pomimo tej straty dalej chronić obywateli Kaminari pod postacią nieoficjalnej organizacji - Tako. Chociaż umiejscowienie siedziby organizacji nie jest znane, obywatele są im wdzięczni za pomoc.

  Subforum:
  4 Tematy
  525 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Dwa Kamienie
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Kaze no Kuni - Kraj Wiatru
  Kraj Wiatru kojarzy się wielu z jednym - wszechobecnym piaskiem noszonym przez wiatr. Na zachód od Kraju Rzek temperatury zaczynają coraz bardziej doskwierać, przerzedzając roślinność, ostatecznie zostawiając podróżnym przed oczami długą i szeroką pustynię. Chociaż wydmy nie są w samym Kaze no Kuni nazbyt duże, a nogi nie zapadają się po same kostki, stanowi miejsce ciężkie do życia. Większość miast ulokowanych jest przy wybrzeżu, na północy bądź w okolicach granic, gdzie dużo łatwiej o potrzebne zasoby. Środek kraju jest nie mniej zaludniony, składając się z koczowniczych ludów podróżujących z miejsca na miejsce w poszukiwaniu miejsc zdatnych do życia. Grup takich namnożyło się w szczególności po upadku Wioski Ukrytej w Piasku, która to została zrównana z ziemią podczas ostatniej wojny.

  Subforum:
  4 Tematy
  75 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Kalimport
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Mizu no Kuni - Kraj Wody
  Spora część wysp na wschód od lądu stanowi własność Mizu no Kuni. Pomimo ich ogromnej ilości, trzy z nich odznaczają się swoją wielkością, skupiając najwięcej obywateli Mizu. Mniejsze z nich - Yagishiri oraz Yamashiri - znajdują się kilkadziesiąt kilometrów od zachodniego wybrzeża największej wyspy, Nakanoshimy. To ona jest najczęstszym celem podróży wielu ludzi, mieszcząc główne miasta i punkty handlowe. Przez większość roku, głównie wiosną, latem oraz na początku jesieni, wyspy te spowija mgła spowodowana tutejszym klimatem, na który dość spory wpływ wywierają wiatry znad Kaze no Kuni. Po zniszczeniu Kirigakure no Sato, kraj ten przez lata stanowił raj dla nukeninów, którzy przejęli większość władzy w miastach. Chociaż można znaleźć w miarę zadbane miejscowości, tak duża część z nich stanowi obraz nędzy i rozpaczy.

  Subforum:
  5 Tematy
  128 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Szpital cywilny
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Tsuchi no Kuni - Kraj Ziemi
  Tsuchi no Kuni, lub jak niektórzy mają w zwyczaju je zwać, Kraj Ziemi, stanowił niegdyś jeden z Pięciu Wielkich Krajów Shinobi, będąc tradycyjnie postrzegane przez świat jako spokojne miejsce z wieloma udogodnieniami. Bogata baza rolnicza i górnicza Tsuchi no Kuni jest znana ze swojej rozbudowanej struktury. Tutejszy krajobraz jest dość surowy, z bardzo małą liczbą drzew, a horyzont, jak okiem sięgnąć, nieustannie przedzielają góry. Aktualna sytuacja po likwidacji Iwagakure w Tsuchi no Kuni jest stosunkowo… dobra. Tak jak wiele krajów zaczęło cierpieć na większe ataki bandytów, tak Daimyō Tsuchi zawarł umowę z samurajami z Tetsu no Kuni. Oni użyczali swojego ostrza ku obronie jego kraju, a on zapewniał im większą ilość materiałów potrzebnych do produkcji ich wyposażenia oraz lepszą reputację w pobliskich krainach.

  Subforum:
  6 Tematy
  403 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Wioska Matsumae
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Pozostałe kraje
  Prócz Pięciu Wielkich Nacji oraz Ame no Kuni, znajduje się też mnóstwo pomniejszych krajów. Udaremniona ekspansja Wioski Piasku spowodowała, że pomimo dokonanych wszędzie zniszczeń, te zachowały swoją niepodległość jako samodzielne krainy. Tak jak tereny pomiędzy największymi państwami są nimi wypełnione, większość z nich to państwa położone na wyspach. Porozrzucane w okolicy Południowej Wyspy oraz Mizu no Kuni na Morzu Fukai posiadają szerzę portów, dzięki któremu biorą udział w zagranicznym handlu oraz przewozie ludzi, zwłaszcza turystów i podróżnych. Dzięki otwartym od lat granicom, wszystkie te kraje są do siebie dość podobne, tworząc "regionalne wioski". Nie trudno jednak znaleźć w każdym z nich elementy, dzięki którym są w jakiś sposób wyróżniające się na tle innych. Niewiele mniejsze kraje niż Hi no Kuni czy Kaze leżą w północnej części kontynentu. Wśród nich warto, chociażby, wymienić najbezpieczniejszą krainę na całym kontynencie - Tetsu no Kuni słynące ze swoich samurajów - czy krainy położone ponad, równie pokaźnych rozmiarów, Krajem Wiosny.

  Subfora:
  56 Tematy
  2033 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Brama Południowa Kusagaku…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Banana no Kuni - Kraj Bananów
  Kraj graniczący z Tanima no Kuni, do którego prowadzi przełęcz, jaką większość ludzi dostała się na Nowy Kontynent. Z tego powodu, jest on krajem, który teraz łączy ze sobą dwa światy. Przestępczość nie jest w nim wielka, i ludzie generalnie starają się żyć tam dobre życie. Dopisuje im jednak bieda, a ich osady bardziej przypominają te średniowieczne. Odzienie zresztą też, złożone przeważnie z paru pasm skór. O dziwo, znajduje się w nim wielu użytkowników chakry. Banany są tam najpopularniejszym jedzeniem i nie ma praktycznie dań, które nie zawierają ich w jakiś sposób. Mówi się, że nie uświadczy się miejsca w Banana no Kuni, gdzie po rozejrzeniu się nie widać choćby jednego bananowca. Jest to dominująca roślina uprawna, ale także bardzo lubiana roślina ozdobna. Krajowe prawo pozwala także każdemu przechodniowi na zerwanie i zjedzenie banana z publicznych roślin. Przejazd przez Banana no Kuni jest znacząco utrudniony.

  Subforum:
  14 Tematy
  447 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Szlak Tenohira → Sakuraga…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Kaeru no Kuni - Kraj Żab
  Kraj ulokowany w ścisłym północno-zachodnim rogu Nowego Kontynentu. Odgrodzony praktycznie w połowie morzem graniczy tylko z czterema krajami: Kinu no Kuni na wschodzie, Shōnin Ōkoku na południowym-wschodzie oraz Kyōkoku no Kuni i Tokage no Kuni na południu. Teren w większości niski, nizinny i zalewowy, w większości pokryty bagnem. Choć w większości przypadków to Daimyō posiada większość władzy, Kraj Żab jest wyjątkiem. Mówi się, że organem rządzącym w Kaeru no Kuni jest Triumwirat składający się z Lorda Feudalnego, Wielkiego Gondoliera oraz Żabiego Króla, jednak sam Daimyō pełni funkcję w większości reprezentatywną, a głos zabiera tylko w sytuacjach, gdy pozostała dwójka nie może się dogadać. Z tego też względu faktyczną figurą sprawującą władzę jest Haigondoranin, przywódca i najsilniejszy z Gondolierów. Jest to też osoba publicznie znana, podobnie jak Lord Feudalny.

  Subforum:
  24 Tematy
  977 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Bagno
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Ringo no Kuni - Kraj Jabłek
  Nadmorski kraj, graniczący od północy z morzem, Krajem Wybrzeża i Krajem Chmur. Na wschodzie graniczy z Krajem Kwitnącej Wiśni, a na południowym wschodzie z Krajem Bananów. Jest to niski, nizinny kraj, pełen sadów i drzew owocowych, z których zdecydowanie najpopularniejszym są oczywiście jabłka. Ringo no Kuni może pochwalić się swoistą niezależnością i statusem quo wśród sąsiednich nacji właśnie z powodu swojej gospodarki. Bo ta nie istnieje. Kraj Jabłek wierzy w dobroć i wsparcie. Mieszkańcy są zbyt biedni, ale jak ktoś sam niewiele ma, z większą chęcią się dzieli. Jest to nastawienie, które przeszło po każdym szczeblu społecznym w Ringo no Kuni. Można do każdego podejść, poprosić o jedzenie i nocleg. I się zgodzą. Taki to dobry kraj.

  Subforum:
  6 Tematy
  229 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Wielki Sad Południowy
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Sakura no Kuni - Kraj Kwitnącej Wiśni
  Ciepły kraj z równie ciepłym władcą, który dał shinobim szansę, mimo wątpliwych słuchów, jakie o nich docierały z krain na wschodzie. Dawniej miał problemy z przestępczością i bandytami niszczącymi naturalne piękno kraju, jakim były kwiaty wiśni, jednak odkąd utworzono Sakuragakure, stopniowo staje się on coraz bezpieczniejszy. Aktualnie wielu jego mieszkańców współpracuje z shinobi w celu stworzenia pięknej wioski ninja. Dalej jednak możliwe jest znalezienie na jego terenach większych organizacji przestępczych, które są idealnym celem dla “łowców demonów”. Nie mniej, genin wyruszający zbyt daleko od wioski potrafi zniknąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Jak nazwa zobowiązuje, tereny na jakich leży Sakura no Kuni są przeważnie równikowe pełne kwitnących wiśni z pojedynczym pasmem górskim na południu. Z tego powodu kraj ten jest jednym z najpiękniejszych podczas wiosny, kiedy to kwiaty zaczynają kwitnąć, dając magiczną atmosferę całemu Sakura no Kuni.

  Subfora:
  53 Tematy
  2855 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Tereny Zielone
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Pozostałe kraje
  Nie tylko Sakura no Kuni czy Kraj Żab można znaleźć na północy Nowego Kontynentu. Inne krainy, mniejsze lub większe, również mają swoje miejsce tuż pomiędzy nimi - jak chociażby Yoru no Kuni, będące niewielkim skrawkiem lądu tuż między trzema innymi lądami, czy całkiem sporej wielkości Kraj Latawców graniczący z Kitsune no Kuni. Każdy kraj w jakiś sposób inny i wybijający się na tle pozostałych świadczy o ogromnej mozaice mieszkańców, zamieszkujących dane tereny.

  Subfora:
  33 Tematy
  623 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Niewielki kompleks badawc…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Arashi no Kuni - Kraj Burz
  Kraj ten z północy na południe podzielony jest potężnym masywem górskim, zwanym Górami Dnia i Nocy. Zachodnia część kraju, granicząca w większej części z krajem kupców, jest zalesiona, bogata w roślinność, żyzne gleby i zwierzęta. Natomiast wschodnia część kraju, granicząca między innymi z Sabaku no Kuni, to sawanna. Spękana od słońca ziemia, porośnięta niewielkimi krzaczkami i małymi suchymi trawami. Kraj Burz nazwę swą początkowo wziął od burz występujących w centrum kraju. Teraz jednak coraz częściej odnosi się ona do napiętej sytuacji w kraju. Ten zamieszkują bowiem trzy, absolutnie różne od siebie ludy, zmagający się zarówno ze sobą, jak i z grzybem rozprzestrzeniającym zabójcze dla innych organizmów zarodniki.

  Subfora:
  3 Tematy
  64 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Jaskinie Gór Dnia i Nocy
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Hikari no Kuni - Kraj Światła
  Położone w centrum nowego kontynentu państwo, z każdej strony otoczone jest różnymi krajami. Wielu sąsiadów oraz nizinne ukształtowanie terenu sprawiają, że kraj ten jest wystawiony na nieustanną groźbę najazdu. Jedynie od zachodu przez granicę przepływa rzeka, ale nie stanowi ona realnego wyzwania dla potencjalnych nacierających sił. Cały kraj jest bardzo płaski. Jedynie w centrum występują pagórki i niewielkie wzniesienia. Fauna i Flora kraju światła, mało ma już wspólnego z tym, co to państwo reprezentowało w zamierzchłej historii. Ekscesywne polowania i rozrost siedzib ludzkich doprowadził do niemal pełnego wymarcia natywnych gatunków, wypartych przez zwierzęta hodowlane lub sprowadzane specjalnie, dla konkretnych efektów. Podobna sytuacja zresztą miała się z roślinami. Aktualnie najpopularniejszymi zwierzętami w kraju światła, są jelenie, dziki, indyki oraz pawie. Czyli zwierzęta, które dobrze smakują lub których pióra można dobrze wykorzystać w elementach ozdobnych. Hikari no Kuni jest przeklęte. Każdy, kto urodził się w kraju światła - kobieta czy mężczyzna - zawsze pozostanie łysy. Z drugiej strony ci, którzy przyjadą do Kraju Światła, utracą swe włosy zaraz po przekroczeniu granicy. Co prawda po jej opuszczeniu włosy zaczną odrastać, jednak w samym kraju światła - każdy skazany jest na łysą głowę.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Hikari no Kuni - informacje o…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Shōnin Ōkoku - Królestwo Kupieckie
  Jest to kraj, jakiemu wszyscy by mogli pozazdrościć. Nie można o nim powiedzieć praktycznie żadnego złego słowa. Ludzie tam przeważnie żyją w luksusach, a bieda jest tam czymś rzadkim. Większość osób skupia się na handlu, jak się można domyślić, i czeka ich tam tylko zysk. Jedyne co moralnie może być kwestionowane, to fakt, że chodzą pogłoski, iż można tam kupić wszystko. Łącznie z ludzkim życiem. Leżące w centrum Nowe Kontynentu państwo, może się bez większego problemu pochwalić idealną pozycją do rozwoju swojego handlu. Dzielące z 9 krajami granicę Królestwo Kupieckie, pozornie nie zdaje się zbyt przyjaznym miejscem z racji na swoje “piaszczyste” tereny. Nie byłoby przesadą nazwanie państwa jedną, wielką i gorącą pustynią - jednak bardziej przyjazną do życia niż Kaze no Kuni czy Sabaku no Kuni.

  Subforum:
  22 Tematy
  1595 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Szlak kupiecki
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Pozostałe kraje
  Pomiędzy największymi nacjami w tej części świata, do których można śmiało wliczyć Banana no Kuni, jak i Kraj Burz na czele z Królestwem Kupieckim, znaleźć można pomniejsze kraje. Chociaż nie powalają wielkością, często stanowią bufor pomiędzy tymi większymi. W związku z tym przebiegają przez nie liczne szlaki, zarówno te handlowe, jak i podróżnicze. Nie wszystkie jednak należą do bezpiecznych, zwłaszcza w okolicach tych krajów, których sytuacja polityczna nie jest stabilna bądź, jak w przypadku Kraju Burz - mowa o terenach, jakie "krajem" są przede wszystkim tylko z nazwy.

  Subfora:
  13 Tematy
  258 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Plac Rynkowy
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Hana no Kuni - Kraj Kwiatów
  Kwiecisty kraj, który jest dość sporym kontrastem co do faktycznej sytuacji tam. Najłatwiej nazwać Hana no Kuni krajem rebeliantów, złodziei, bandytów, piratów i tego pokroju osób. Może z tego powodu, tak łatwo było założyć tam Hanagakure mimo braku zgody Daimyō. Hana no Kuni leży w południowej części Nowego Kontynentu i nie należy do miejsc, przez które ludzie często się przemieszczają. Dominują wyżyny wraz z terenami bardziej górzystymi - jedynie na południu da się znaleźć miejsca bardziej równinne. Nawet fani tego typu terenów jednak nie mogą nazwać kraju wartym zwiedzania - szczególnie, kiedy weźmie się pod uwagę jego temperaturę. Ciężko tam o ciepłe lato. W większej części kraju nawet wtedy trzeba nosić ze sobą jakiś ocieplany płaszcz czy kurtkę. Zimy potrafią być na tyle srogie, że podróżnicy górscy potrafią zamarznąć na śmierć, jeżeli nie znajdą dobrego schronienia przed śnieżycą. Niestety, roślinność na terenach Hana no Kuni jest bardzo niewielka. A raczej, znaleźć można tonę martwych drzew, krzewów i kwiatów. Flora przedstawia tam wręcz nieustanną walkę. Rośliny starające się wyrosnąć i upiększyć krainę, szybko umierają przez ów klimat.

  Subfora:
  48 Tematy
  2007 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Szpital
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Ryū Teikoku - Smocze Imperium
  Jeżeli ktoś chce się o coś czepiać Smoczego Imperium, to jedynie o ich rozwój na arenie militarnej. Obecnie nie istnieją organizacje zdolne podbić ten kraj, jednak z pojawieniem się shinobi ze Starego Kontynentu może się to w przyszłości zmienić. Bogaty kraj, który niezbyt przychylnie patrzy na pojawienie się shinobi na “ich terenach”. Ryū Teikoku jest największym znanym państwem, położonym w zachodniej części Nowego Kontynentu. W tej krainie dominują przeważnie doliny oraz zielone lasy, które wraz z niezliczoną ilością przepływających przez krainę rzek, czynią miejsce wyjątkowo magicznym dla podróżników. Jego bogactwo znacznie przekracza pozostałe, czego można na pierwszy rzut oka nie widzieć z racji. że większa jego część jest inwestowana w militaria. Głównym źródłem całego ich dochodu są kopalnie znajdujące się pod stolicą, pełne drogocennych kryształów, jakie są następnie odsprzedawane Królestwu Kupców.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Ryū Teikoku - informacje o kr…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Sabaku no Kuni - Kraj Pustyń
  Nazwa tego państwa ma sens chyba tylko dla mieszkańców. W końcu liczba mnoga wskazuje na więcej niż jedną pustynię, jednak każdy przyjezdny będzie widział tylko jedną, ogromną pustynię. Prawdą jest jednak, że miejsce to składa się z trzech takich - piaszczystej na wschodzie, rozciągającej się na połowę krainy; mokra, pełna oaz i ruchomych piasków na zachodzie, oraz kamienista. W całym kraju deszcz prawie nie pada, a woda jest towarem luksusowym pomimo obecności morza na południu. Fauna tego kraju to zapewne jedna z najniebezpieczniejszych faun świata. Na piaszczystej połowie kraju jest mało niebezpieczeństw - spotkać można tam głównie lisy pustynne lub wielbłądy. Sprawa ma się inaczej po drugiej stronie kraju. Na "mokrej" pustyni, żyją Vije. Są to ogromne robaki o średnicy tułowia sięgającej 8 metrów i osiągające długość 30-40 metrów. Żyją one pod piaskami pustyni, kopiąc tunele i prężnie rozwijając swoją sieć. Nie ma ich co prawda wielu, ale spotkanie nawet z jednym z nich kończy się zwykle śmiercią. Kraj ten nie posiada wielu mieszkańców. Ci, którzy tu żyją, prowadzą koczowniczy tryb życia, poruszając się ze swoimi stadami wielbłądów po całym kraju. Żyją głównie z bycia przewodnikami dla tych, którzy z jakiegoś powodu muszą przejść przez ten kraj. Czasem też pracują w okolicznych krajach lub sprzedają wielbłądy. Nie mają dla siebie nazwy czy religii, a szczątkowa kultura typowa dla ludzi pustyni to w zasadzie wszystko, co mają. Tu nie żyje nikt, kto tego naprawdę chce, a ci, których życie z jakiegoś powodu zepchnęło właśnie na te ziemie.
  4 Tematy
  253 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Północne Pustynie
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Pozostałe kraje
  Południe kontynentu gości więcej niż tylko trzy nacje. Niektóre większe, inne ledwie widoczne na mapie - każdy z nich ma do zaoferowania "coś". Niekiedy są to krajobrazy, czasami zasoby, a jeszcze kiedy indziej kultura czy znana wielu - bieda. Nie taka powojenna, a zwykła, ludzka, wynikająca z różnych czynników. Tereny te, zwłaszcza blisko Sabaku no Kuni, nie cieszą się zanadto bezpieczeństwem, a kraje najczęściej wynajmują ninja z pobliskiego Hana no Kuni do pomocy; nawet jeśli ich reputacja nie jest czymś, czym należy się chwalić.

  Subfora:
  22 Tematy
  481 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Yuyen
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Oni no Kuni - Kraj Demonów
  Kraj położony na południowej wyspie, zajmujący jej duży, północno-wschodni skrawek. Jest to państwo górzyste, w dużej mierze oparte na skałach bazaltowych. Niemal w całości powstałe na złogach zastygłej lawy - pozostałości po starożytnych erupcjach tutejszych wulkanów. W tej chwili południe kraju pokrywają gęste trawy i krzewy, a gospodarka rolna prężnie się rozwija. Gleby są bardzo żyzne dzięki minerałom, jakie wyrzucił z siebie wulkan i morze zalewające gorejącą lawę. Północna część kraju, bliżej morza, jest bardzo zdradziecka. Czarne plaże pełne są urwisk i wystających z morza ostrych, czarnych skał. Wiele z nich schowanych pod wodą stanowi spore zagrożenie dla nadpływających statków sprawiając, że dopłynięcie na południową wyspę od strony Kraju Demonów jest mniej opłacalne, niż skierowanie statku bardziej na zachód. W lekkim oddaleniu od morza, na terenie o powierzchni około 2.500 kilometrów kwadratowych, znajduje się aktualnie nieaktywna kaldera superwulkanu. Miejsce to, mimo to, jest bardzo niebezpieczne i nazywane przez miejscowych Bramami Asury.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Oni no Kuni - informacje o kr…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Shiro no Kuni - Kraj Zamków
  Kraj znajdujący się na północny-zachodnim krańcu wielkiej wyspy. Państwo zdecydowanie wyżynne, pełne wzgórz, dolin i rozpadlin. Wybrzeże, chociaż ma wiele plaż i portów, do których mogą zawitać statki z odległych krain, jest w dużej mierze pełne stromych klifów i fiordów. Na północy przeważają niskie rośliny - krzaki, pomniejsze drzewka - dopiero na południu ustępując bujnym gajom, pełnym ogromnych i strych drzew. Klimat państwa jest typowy dla tego rejonu. Temperatura rzadko spada poniżej dziesięciu stopni i najczęściej utrzymuje się w tych górnych granicach. Są to jednak tereny bardzo wilgotne, z dużą roczną ilością opadów, których szczyt przypada na lato. Częstym elementem w Shiro no Kuni są też mgły, które bardzo często pokrywają ten kraj. Południowo-zachodnia część wyspy usiana jest rozległymi mokradłami i torfowiskami. Mieszkańcy Shiro no Kuni to twardzi i prości ludzie. Większość z nich jest ruda, rzadziej objawiając inne kolory czupryny. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni cenią sobie swoje włosy i zapuszczają je po pas, dbając o nie i wplatając w nie różne ozdoby. Mężczyźni równie bardzo, jak o włosy, dbają o wąsy i brody. Ze względu na święty wręcz pogląd na pojedynki między dwiema osobami, większość mieszkańców tego kraju jest bardzo silna. Dla ludzi z innych krajów mogą wręcz wyglądać jak potwory, z łatwością obalające drzewa siłą swoich mięśni.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Shiro no Kuni - informacje o …
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Uma no Kuni - Kraj Koni
  Południowa część Południowej Wyspy to miejsce, w którym założono Kraj Koni. Jest to równiny teren, gdzieniegdzie przepasany pagórkami czy wąwozami. W większości jest to jednak przepastna, płaska kraina. Kraj o umiarkowanej wilgotności i przeciętej rocznej sumie opadów. Temperatury wahają się od blisko trzydziestu stopni latem, po nieco poniżej zera zimą. Ze względu na równinne ukształtowanie terenu, jest tu jednak bardzo wiecznie. Często też natknąć się tutaj można na trąby powietrzne. Mieszkańcy Uma no Kuni żyją w dużych miastach, chociaż obywateli nie ma wielu i w pomniejszych wioseczkach. Głównym składnikiem ich diety jest konina, ryby i orzechy Bambora. Ze słodkiej masy, po dodaniu mąki, wypieka się słodkawe bułeczki - Bamborinki - które je się same lub faszerowane gotowaną koniną. Słynnym specjałem jest również likier bamborowy. Niskoprocentowy, ale bardzo smaczny. Niektórzy mistrzowie pędzenia tego specjału są w stanie wyciągnąć z niego jeszcze większą moc, sprawiając, że po zażyciu tego trunku możemy dostać silnych halucynacji.

  Subforum:
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Uma no Kuni - informacje o kr…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Umi no Kuni - Kraj Mórz
  Niewielkie wyspiarskie państwo graniczące od południa z Oni no Kuni i od północy z Ocha no Kuni. Tak jak ich pobratymcy z południa, zamieszkują tereny powstałe, gdy wylewająca się do morza magma zastygła, tworząc obecne, żyzne i pełne minerałów ziemie. Wybrzeże jest łagodne, a plaże pokrywa czarny żwir, który w duży temperaturach potrafi się szybko nagrzać. Odradza się chodzenia po plażach tego kraju boso ze względu na dość ostre odłamki szkła wulkanicznego. Większa część państwa jest terenem płaskim, acz znajdującym się kilkaset metrów nad poziomem morza. Przez to zauważyć można na brzegach wiele fantazyjnych urwisk. Mieszkańcy to w większości rybacy, żyjący z poławiania ryb i małży u wybrzeży swojego kraju oraz z produkcji wyrobów odzwierzęcych. Jest to również dom rewelacyjnych kucharzy, będących w stanie wyczarować niesamowite potrawy z niezwykłych gatunków zamieszkujących ich kraj. Mieszkańcy kraju żyją w niewielkich społeczeństwach nazywanych Nishka, w których przebywa od kilku do kilkunastu rodzin. Władzę w każdym Nishka sprawują kobiety. Najstarsze z nich w Nishka zbierają się w największym domu danej społeczności, by obradować nad dalszymi poczynaniami, kontaktami z innymi społecznościami czy tym, kogo i za kogo wydać za mąż.
  1 Tematy
  1 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Umi no Kuni - informacje o kr…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Pozostałe kraje
  Prócz największych z nich, Południowa Wyspa mieści w sobie również nacje mniejszej wielkości. Kraje nierzucające się zbyt szybko w oczy, najczęściej przez dość ograniczoną powierzchnię, jaką zajmują. Inne zaś, pomimo swojej wielkości, bywają z reguły mniej istotne bądź w pewnym oddaleniu od samego głównego lądu. Do tych drugich najczęściej trzeba szukać innego połączenia niż poprzez istniejące, ubite drogi. Im dalej na południe od samej Wyspy, tym rejony zdają się robić coraz to bardziej niebezpieczne. Praktycznie nikt nie wypływa dalej niż poza Federację Wysp znajdującą się na drodze na południowy wschód.

  Subfora:
  17 Tematy
  197 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Mizumi no Kuni - informacje o…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Ocean Północny
  Kraje, jakie nie do końca znajdują się już na Starym Kontynencie, jednak wciąż na tyle blisko, by dało się mówić o istniejących relacjach pomiędzy nimi. Ocean Północny stanowi dom dla nacji, jakim nie jest obce zimno i niższe temperatury. Chociaż stanowią część już kolejnego, sporego fragmentu lądu, ściśle rozłożone wyspy oraz cieśniny w miejscach przepastnych mórz przez długi czas pozwalały liczyć je w poczet krajów Starego Świata, aniżeli kolejne nowe, niezbadane tereny, do których bronią dostępu.

  Subfora:
  6 Tematy
  56 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Dom Eir
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Krainy Zwierząt
  Ciężko nazwać je oddzielnymi lokacjami, znajdującymi się poza znanymi kontynentami. W gruncie rzeczy nie wiadomo, gdzie one do końca leżą. Tak jak możliwe jest dostanie się do każdej z nich tym czy innym sposobem, nikt nie podjął się trudu, by oznaczyć je na mapie. Może na to mieć wpływ fakt, że niewiele osób ma do nich dostęp dzięki podpisaniu paktu z odpowiednią grupą zwierząt.
  4 Tematy
  348 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Ryūtō
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • Kamui Niko
  2 Tematy
  8 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Mgławica Małych Wysepek
  autor: Wyświetl najnowszy post
 • 0 Tematy
  0 Posty
  Nie ma postów
 • Off-Top
  Dział przeznaczony na wszelakie tematy i rozmowy poza fabularne, niezwiązane z samym forum, rozgrywką czy panującymi realiami. Miejsce na wszelakie gry, socjalizację oraz inne kwestie, na które ciężko znaleźć odpowiednie miejsce w innych działach forum.

  Subfora:
  67 Tematy
  962 Posty
  Awatar użytkownika
  Ostatni post Re: Pracownia Techniczna Pewn…
  autor: Wyświetl najnowszy post
 •  Informacje
 • Zaloguj się  •  Zarejestruj się

 • Kto jest online

  In total there are 188 users online :: 7 zarejestrowanych, 2 bots, 0 ukrytych and 179 gości (wg danych z ostatnich 5 minut)
  Najwięcej użytkowników (251) było online 24 cze 2024, 20:25

 • Statystyki

  Liczba postów: 32746 • Liczba tematów: 2584 • Liczba użytkowników: 335 • Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Arin

 • Aktywność na forum podczas ostatnich 24 godzin

  Nowe posty 58 • Nowe tematy 3 • Nowi użytkownicy 0
  Łącznie było 375 użytkowników :: 44 zarejestrowanych, 4 boty, 0 ukrytych oraz 327 gości aktywnych podczas ostatnich 24 godzin
  Zarejestrowani użytkownicy: Arin, Asano Hisayuki, Cerberus, Chinoike Rai, Fawkes, Fuuka, Hefajstos, Hyūga Eijiro, Hyūga Genichiro, Hōseki Dākukirā, Ichijou Michiru, Inuzuka Kinari, Itosu Ankō, Jelonek, Kaizen Kaizen, Kakarotto, Kami Takashi, Kamizuru Seikō, Kasane Yoruko, Katsuse Hatsuri, Kurama Aurora, Kurama Wakuri, Kurogane Hao, Kurosawa Shin'ichi, Maji Eiji, Maji Hitoshi, Maji Seitaro, Mirai Akane, Mirai Sereza, Moehete, Nishioka Yūji, Norka, Orochi Kiramesu, Pomarańcz, Sabataya Tamura, Shinohara Tsuru, Shin'ya Yuki, Tora, Uchiha Karu, Uchiha Shuto, Uzumaki Mikan, Yamanaka Aiko, Yasei Souh, Yōgan Sayu
  Boty: Amazon [Bot], Bing [Bot], DuckDuckGo [Bot], Google [Bot]